مجله خبریراه و شهرسازیصنایع ساختمانی

صدور پایان کار ساختمان فقط با شناسنامه فنی ملک

رئیس سازمان نظام مهندسی ساختمان استان تهران با یادآوری اینکه صدور پایان کار ساختمان باید منوط به وجود شناسنامه فنی ملکی باشد، تاکید کرد: تعداد زیادی از شهرداری‌ها این مسئله را رعایت نمی کنند.

به گزارش ساختمان آنلاین به نقل از مهر، علی کریمی رئیس سازمان نظام مهندسی ساختمان استان تهران در یک نشست خبری که صبح امروز برگزار شد با تاکید بر اینکه یکی از مشکلات در حوزه ساخت و ساز آن است که با وجود تمام پیشرفت‌ها در حوزه مسکن هنوز صرفه جویی در انرژی و صنعتی سازی ساختمان‌ها حاصل نشده است گفت: هزینه اعلام شده از سوی وزارت راه و شهرسازی برای هر مترمربع از واحدهای طرح ۸ میلیون تومان است که تعدیل‌ها نیز به آن اضافه می‌شود.

وی افزود: این موضوع هنوز با ورود صنعت ساختمان به حوزه فناوری و استفاده از فناورهای روز دنیا اجرایی نشده و بسیاری از فرآیندهای ساختمان سازی به روش‌های مختلف اجرایی می‌شود.

کریمی گفت: ۱۰۰ میلیارد دلار هدررفت انرژی در صنعت حمل ونقل و صنعت ساختمان داریم که بخشی از این هدر رفت انرژی به حوزه مهندسان، سازندگان و طراحان مربوط می‌شود.

رئیس سازمان نظام مهندسی ساختمان استان تهران افزود: برگزاری کارگاه‌ها و استفاده از تکنولوژی روز خود زمینه ساز صرفه جویی در مصرف انرژی در حوزه ساختمان می‌شود.

کریمی در ادامه تاکید کرد: سالانه براساس خدمات فنی و مهندسی هزینه‌ها ساخت و ساز افزایش می‌یابد.

وی افزود: انجمن انبوه سازان اعلام کردند که هزینه‌های ساخت‌وساز که توسط آنها انجام می‌شود، از متری ۱۲ میلیون تومان آغاز می‌شود.

رئیس سازمان نظام مهندسی ساختمان استان تهران با یادآوری اینکه صدور پایان کار ساختمان باید منوط به وجود شناسنامه فنی ملکی باشد، تاکید کرد: این درحالی است که تعداد زیادی از شهرداری‌ها این مسئله را رعایت نمی‌کنند.
کریمی افزود: ضمن اینکه شهرداری‌ها مجری ذی صلاح در ساخت و سازها را الزامی نمی‌دانند و ساخت و ساز بدون مجری پیش می‌رود.

به این مطلب امتیاز دهید

ساختمان آنلاین

ساختمان آنلاین، جامع ترین و تخصصی ترین سایت در زمینه صنعت ساختمان است. هدف اصلی این سایت اطلاع رسانی کامل و دقیق اخبار و رویدادها، ارائه آموزش های تخصصی و مورد نیاز این حوزه و معرفی برترین استارت آپ های فعال در حوزه های مختلف این صنعت رو به رشد و گسترده در کشور می‌باشد.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا