بورس و بازارراه و شهرسازیمجله خبری

جذب ۴۰۰۰ میلیارد تومان سرمایه‌ برای پروژه‌های زیربنایی و روبنایی پردیس

به گزارش ساختمان آنلاین:  پیمان پیرفرشی در در حاشیه مراسم کلنگ زنی منطقه گردشگری 12 هکتاری شرق تهران با بیان این‌که سرمایه‌گذاری بخش خصوصی به معنای واقعی در شهر جدید پردیس عملیاتی شده است،‌اظهار کرد: شهر پردیس جزو نسل اول شهرهای جدید ایران است. این مجموعه که امروز کلنگ‌زنی شد نیز جزو نقشه‌ها و طرح‌های گردشگری پردیس بوده است.

وی با اشاره به این‌که به واسطه دسترسی‌هایی که وجود دارد، تمام شرایط شهرسازی و جغرافیایی پردیس آماده سرمایه‌گذاری است.، تصریح کرد:‌طی 3 سال اخیر اقدامات خاصی در پردیس  عملیاتی شده و مجموعه هیئت مدیره شرکت عمران کار مضاعفی را انجام داده‌اند.

وی با یادآوری این‌که امروز دیگر فقط مسکن مهر مطرح نیست،‌ بلکه سرماه‌گذاری و ارتقای کیفیت زندگی در پردیس مطرح شده است، افزود: سال گذشته با رویکرد سرمایه‌گذاری کار‌های خوبی انجام شده است،؛ با توجه به این‌که برای 84 هزار واحد مسکن مهر باید خدمات روبنایی تکمیل شود 4000 میلیارد تومان مشارکتی، شامل 1500 میلیارد تومان در حوزه‌های مشارکت در زیربنایی  و ‌2500 هزار میلیارد تومان در بخش روبنایی سرمایه‌گذاری جذب شده است.

عضو هیئت مدیره شرکت عمران پردیس با اعلام  این‌که در قالب در 18 بسته مشارکتی فعالیت‌ها در حال انجام است،‌ گفت: در همین قالب 40 مدرسه،‌ 10 درمانگاه، ‌18 پارک و… در حال احداث است.

پیرفرشی اضافه کرد: همچنین  قرارداد 4500 میلیارد تومان احداث مترو پردیس امضا شده که در مراحل نهایی برای احداث قرار دارد. شرکت عمران پردیس با تلاش‌های شبانه‌روزی و حسن تدبیر مدیرعامل سابق شرکت عمران پروژه‌ها و شهر احیا شده است.

وی با اشاره به این‌که طی 3 سال اخیر حدود 7000 میلیارد از منابع داخلی شامل وام بانکی، وام مسکن مهر و … برای تکمیل پروژه‌های زیربنایی و روبنایی هزینه شده است، گفت: اینها باعث می‌شود از این به بعد سرمایه‌گذاری در شهر پردیس توجیه‌پذیر شود.

به این مطلب امتیاز دهید

ساختمان آنلاین

ساختمان آنلاین، جامع ترین و تخصصی ترین سایت در زمینه صنعت ساختمان است. هدف اصلی این سایت اطلاع رسانی کامل و دقیق اخبار و رویدادها، ارائه آموزش های تخصصی و مورد نیاز این حوزه و معرفی برترین استارت آپ های فعال در حوزه های مختلف این صنعت رو به رشد و گسترده در کشور می‌باشد.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا