راه و شهرسازیمجله خبری

ثبت رشد بی‌سابقه صدور پروانه ساختمانی در کشور به ۱.۲ میلیون پروانه

به گزارش ساختمان آنلاین: محمود محمودزاده در بیست و چهارمین اجلاس هیات عمومی سازمان نظام مهندسی ساختمان و در جریان برگزاری انتخابات شورای مرکزی جدید این سازمان اظهار کرد: در 6 ماه دوم سال گذشته شاهد افزایش حجم پروانه های تولید شده در کشور بودیم بطوریکه در این بازه زمانی تعداد پروانه های صادر شده از 450 هزار پروانه شهری و روستایی در سال به بیش از یک میلیون و 200 هزار پروانه رسید که در نوع خود بی سابقه بود.

وی با اشاره به اینکه براین اساس حجم زیربنای پروانه های صادر نیز از حدود 55 میلیون متر مربع در سال به بیش از 155 میلیون در سال می رسد، افزود: این افزایش حجم پروانه های صادر بازار کار ویژه ای را برای مهندسین عضو سازمان نظام مهندسی فراهم کرده است و وزارت راه و شهرسازی امیدوار است این شبکه عظیم بتواند در جهت ارتقای کیفیت ساخت و ساز در کشور گام های موثری را بردارد.

وی با تاکید براینکه وزارت راه و شهرسازی با اجرای طرح بیمه کیفیت ساخت و سازها به دنبال تضمین کیفیت سازه های تولید شده در کشور است گفت: در این راستا از شورای جدید مرکزی سازمان نظام مهندسی نیز انتظار داریم تا با استفاده از این پتانسیل ، با تمام توان خود در راستای سالم سازی و شفافیت ، نظارت برکیفیت ساخت و سازهای و ایجاد فضای حرفه ای مورد درخواست اعضای سازمان، تلاش کنند تا شان و منزلت سازمان به بالاترین سطح ممکن برسد.

محمود زاده با بیان اینکه در عمل آموزش های دانشگاهی با مقررات ملی و عملی ساختمان فاصله زیادی دارد تاکید کرد: در این زمینه نیز از سازمان نظام مهندسی انتظار داریم تا ضمن تلاش برای پرکردن این خلا با برگزاری دوره های آموزشی، با توجه به پیشرفتهای رخ داده در عرصه ساختمان و شهرسازی در جهان، کمیته های را تشکیل دهد تا روش ها و تولیدات و محصولات جدید در عرصه ساخت و ساز و خدمات نوین شهرسازی را رصد و بررسی نماید و در ادامه مواردی که متناسب با نیازهای کشورمان است را احصا و آنها را برای اجرا آماده کند.

به این مطلب امتیاز دهید

ساختمان آنلاین

ساختمان آنلاین، جامع ترین و تخصصی ترین سایت در زمینه صنعت ساختمان است. هدف اصلی این سایت اطلاع رسانی کامل و دقیق اخبار و رویدادها، ارائه آموزش های تخصصی و مورد نیاز این حوزه و معرفی برترین استارت آپ های فعال در حوزه های مختلف این صنعت رو به رشد و گسترده در کشور می‌باشد.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا