مجله خبریراه و شهرسازیصنایع ساختمانی

۱۹ درصد پروانه‌های ساختمانی صادر شده از سوی شهرداری‌ها افزایش یافت

پروانه‌های صادر شده برای احداث ساختمان از سوی شهرداری تهران واحدهای مسکونی پیش‌بینی شده ۱۹ درصد افزایش یافت.

به گزارش ساختمان آنلاین به نقل از مهر، پروانه‌های صادر شده برای احداث ساختمان از سوی شهرداری تهران واحدهای مسکونی پیش‌بینی شده ۱۹ درصد افزایش یافت. همچنین این آمار در شهرداری‌های کل کشور حاکی از افزایش ۲۳.۲ درصدی در پاییز ١٤٠١ نسبت به پاییز ١٤٠٠ بوده است.

الف- شهر تهران

  • در پاییز سال ١٤٠١، تعداد ١١٢٦١ واحد مسکونی در پروانه‌های صادرشده برای احداث ساختمان از سوی شهرداری تهران، پیش‌بینی شده است که نسبت به فصل گذشته ١٢, ٢ درصد کاهش و نسبت به فصل مشابه سال گذشته ١٩.٠ درصد افزایش داشته است.‏ متوسط تعداد واحد مسکونی برای هر یک از این پروانه‌های احداث ساختمان ٧.٢ واحد بوده است.
  • تعداد ١٥٦١ پروانه‌ی احداث ساختمان توسط شهرداری تهران در پاییز ١٤٠١ صادرشده است که نسبت به فصل گذشته ۱.۷ درصد کاهش و نسبت به فصل مشابه سال گذشته ٣٠.٣ درصد افزایش داشته است.
  • مجموع مساحت زیربنا در پروانه‌های احداث ساختمان صادرشده از سوی شهرداری تهران در پاییز ١٤٠١ بالغ بر ١٩٨١ هزار مترمربع بوده است که نسبت به فصل گذشته ۱۲.۳ درصد کاهش و نسبت به فصل مشابه سال گذشته ٥.٩ درصد افزایش داشته است. متوسط مساحت زیربنای این دسته از پروانه‌ها در دوره‌ی مورد بررسی ١٢٦٩ مترمربع بوده است.

ب- کل نقاط شهری کشور

  • در پاییز سال ١٤٠١، تعداد ١٠١٨٧٨ واحد مسکونی در پروانه‌های صادرشده برای احداث ساختمان از سوی شهرداری‌های کشور پیش‌بینی شده است که نسبت به فصل گذشته ۴.۱ درصد و نسبت به فصل مشابه سال گذشته ٢٣.٢ درصد افزایش داشته است.‏ متوسط تعداد واحد مسکونی در هر پروانه‌ی احداث ساختمان ٣.٣ واحد بوده است‌.
  • تعداد ٣٠٦٢٦ پروانه‌ی احداث ساختمان توسط شهرداری‌های کشور در پاییز ١٤٠١ صادرشده است که نسبت به فصل گذشته ۰.۹ درصد و نسبت به فصل مشابه سال گذشته ١٦.٠ درصد افزایش داشته است.
  • مجموع مساحت زیربنا در پروانه‌های صادرشده برای احداث ساختمان در پاییز ١٤٠١ حدود ١٨٢٢٣ هزار مترمربع بوده است که نسبت به فصل گذشته ۰.۱ درصد کاهش و نسبت به فصل مشابه سال گذشته ١٥.٠ درصد افزایش داشته است. متوسط مساحت زیربنا در این پروانه‌ها ٥٩٥ مترمربع بوده است.
به این مطلب امتیاز دهید

ساختمان آنلاین

ساختمان آنلاین، جامع ترین و تخصصی ترین سایت در زمینه صنعت ساختمان است. هدف اصلی این سایت اطلاع رسانی کامل و دقیق اخبار و رویدادها، ارائه آموزش های تخصصی و مورد نیاز این حوزه و معرفی برترین استارت آپ های فعال در حوزه های مختلف این صنعت رو به رشد و گسترده در کشور می‌باشد.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا