مجله خبریراه و شهرسازیمجلس و ارگان ها

کاهش کارگران ساختمانی بیمه شده با طرح توقف بیمه کارگران

رئیس کانون عالی انجمن های صنفی کارگران ساختمانی درباره طرح توقف بیمه کارگران ساختمانی از سوی مجلس گفت: عدم اجرای بیمه کارگران ساختمانی به مرور موجب کاهش تعداد کارگران بیمه شده می شود.

به گزارش ساختمان آنلاین به نقل از تسنیم، هادی ساداتی, رئیس کانون عالی انجمن های صنفی کارگران ساختمانی درباره عدم اجرای بیمه کارگران ساختمانی با توقف طرح بیمه کارگران ساختمانی گفت: ماده 5 بیمه کارگران ساختمانی، اصلاحیه‌های مختلفی را از سال 82 تا امروز تجربه کرده است و امروز وقتی می‌بینیم نماینده‌ای غیرکارگری توقف طرح و برگشت به طرح سال 93 را داده و پیشنهاد داده است، باید گفت اگر این طرح خوب و مفید بود دوباره اصلاحیه انجام نمی‌شد.

وی افزود: عدم اجرای بیمه کارگران ساختمانی به مرور موجب کاهش تعداد کارگران بیمه شده؛ خواهد شد و در روزهای اخیر هم با بخشنامه ابلاغ شده تأمین اجتماعی به شعب مقرر شده ماهانه قریب به 3 درصد کاهش بیمه کارگران ساختمانی در شعبه‌های مختلف اعمال شود، چرا که منابع وجود ندارد.

ساداتی اظهار کرد: دو سال توقف در طرح بیمه کارگران ساختمانی موجب می‌شود بیمه کارگرانی که کار ساختمانی انجام می‌دهند و امنیت شغلی و جانی ندارند، پرداخت نشود و همین بیمه نصفه و نیمه را هم از دست بدهند.

نائب رئیس کانون انجمن‌های صنفی کارگران ساختمانی کشور گفت: کار مجلس ظلم آشکار به کارگران و اجحاف به کارگران بود که بی‌پاسخ نخواهد بود و در دوره جدید مجلس، نمایندگانی که رای به توقف طرح بیمه کارگران ساختمانی دادند، امیدی به رای کارگران نداشته باشند، چراکه این‌نمایندگان نشان دادند که دلسوز کارگرانی که شغل مناسب ندارند و آسیب‌پذیر هستند، نیستند.

ساداتی گفت: مازندران قریب به 70 هزار کارگر ساختمانی شناسایی شده دارد که نزدیک به 20 هزار نفر در انتظار بیمه تامین اجتماعی هستند.عدم اجرای بیمه کارگران ساختمانی موجب کاهش کارگران بیمه شده می‌شود.

به این مطلب امتیاز دهید

ساختمان آنلاین

ساختمان آنلاین، جامع ترین و تخصصی ترین سایت در زمینه صنعت ساختمان است. هدف اصلی این سایت اطلاع رسانی کامل و دقیق اخبار و رویدادها، ارائه آموزش های تخصصی و مورد نیاز این حوزه و معرفی برترین استارت آپ های فعال در حوزه های مختلف این صنعت رو به رشد و گسترده در کشور می‌باشد.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا