راه و شهرسازیصنایع ساختمانیمجله خبری

تامین پایدار مواد اولیه فولادی‌ها،صنعت ساختمان را رونق می‌دهد

به گزارش ساختمان آنلاین: هشتمین کنفرانس بین المللی استیل پرایس با عنوان «فولاد، مواد اولیه و چالش‌های پیش رو با نگاهی ویژه به داینامیک صادرات و بازارهای جدید»، دیروز دهم آبان ماه هم  با حضور وجیه اله جعفری معاون وزیر صمت و رئیس هیأت عامل ایمیدرو، منصور یزدی زاده مدیرعامل ذوب آهن اصفهان و جمعی از مدیران عامل شرکت‌های فولادی، معدنی و صاحب نظران این دو بخش در هتل المپیک تهران برگزار شد.‌

منصور یزدی زاده در این مراسم گفت: در بحث تأمین مواد اولیه با چالش همراه هستیم و این موضوع می‌تواند نیاز به واردات را پر رنگ کند.

فولادی شدن معدنی‌ها، کوره بلندی‌ها را با مشکل تأمین سنگ آهن مواجه کرده است

وی با اشاره به قیمت حامل‌های انرژی افزود: ذوب آهن اصفهان و شرکت میدکو تنها تولیدکنندگان کوره بلندی فولاد در کشور هستند که به دلیل خروج معدنی‌ها از تخصص خودشان با مشکلات فراوانی برای تأمین سنگ آهن مواجه هستند لذا با توجه به شرایط موجود باید به سمت واردات مواد اولیه رفت.

این مقام مسئول گفت: روند توسعه در مجموعه‌های مختلف با توجه به بحران آب و مواد اولیه نگرانی‌هایی را به همراه داشته است که باید برطرف شود.

چالش‌های تولید با همبستگی برطرف می‌شود

وی بیان کرد: ما در داخل نیازمند همبستگی در سیاست گذاری ها هستیم تا چالش‌ها را پشت سر بگذاریم. سرمایه گذاری کشورهای حوزه خلیج فارس هم یک تهدید است و هم یک فرصت، باید تکنولوژی را ارتقا داده و افق خود را بر روی تولید فولادهای خاص متمرکز کنیم.

یزدی زاده اظهار کرد: ادغام یکی از راهکارهای مناسب برای توسعه است و باید به دور از تعصب انجام شود.

به دور از بوروکراسی‌ها، یاری رسان دولت در طرح ساخت باشیم

وی تاکید کرد: طرح احداث یک میلیون واحد مسکونی که از سوی دولت مطرح شد قابل تحقق است و ذوب آهن اصفهان آمادگی خود را در این خصوص اعلام کرده است. در این زمینه با تشکیل اتاق فکر و به دور از بوروکراسی‌ها می‌توان این رسالت مهم را به سرانجام رساند.

محصولات فولادی غیر استاندارد زیر ذره بین قرار بگیرند

وی ادامه داد: ذوب آهن اصفهان تولیدکننده مقاطع ساختمانی استاندارد در کشور است اما متأسفانه هنوز هم محصولات ساختمانی غیر استاندارد در کشور تولید می‌شود و لذا نیاز است مسئولین برای این مشکل که با سلامت مردم ارتباط مستقیم دارد برنامه ریزی کنند.

به این مطلب امتیاز دهید

ساختمان آنلاین

ساختمان آنلاین، جامع ترین و تخصصی ترین سایت در زمینه صنعت ساختمان است. هدف اصلی این سایت اطلاع رسانی کامل و دقیق اخبار و رویدادها، ارائه آموزش های تخصصی و مورد نیاز این حوزه و معرفی برترین استارت آپ های فعال در حوزه های مختلف این صنعت رو به رشد و گسترده در کشور می‌باشد.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا