بورس و بازارمجله خبری

خریداران میکروآپارتمان‌ها چه کسانی هستند ؟

به گزارش ساختمان آنلاین:  بررسی فایل های خانه های کوچک در تهران نشان می دهد ،بیشتر این خانه ها قدیمی و مناسب سکونت برای افراد مجرد هستند . برخی از این آپارتمان ها بدون اتاق طراحی شده اند . اما نداشتن پارکینگ ، آسانسور در تمامی این فایل ها مشترک است ،برخی از فایل های کوچک مقیاس ها انباری دارند . یکی از آپارتمان های کوچک مقیاس حتی فاقد سرویس بهداشتی بود و فروشنده آن را مناسب دفتر کار دانسته بود و فاصله اولین سرویس بهداشتی عمومی به خانه را 100 مترو عنوان کرده بود .

فروشندگان برای ترغیب خریداران در بیشتر این  فایل ها این نکته را یادآوری می کنند که این آپارتمان ها مناسب سرمایه گذاری هستند و نکته جالب رقم رهن و اجاره برخی از این فایل هاست که گاهی تا 95 میلیون تومان رهن داده می شود. این آپارتمان 26 متری نوساز در سبلان شمالی است که قیمت کل آن 610 میلیون تومان است و در حال حاضر نیز 95 میلیون تومان در رهن مستاجر است .

قیمت هر متر مربع این آپارتمان ها معمولا بیش از میانگین منطقه است . این آپارتمانی کوچک 26 متری ، را مالک  متری 23 میلیون و 462 میلیون تومان برای فروش گذاشته است .

در حالی که این آپارتمان ها در تهران کم تر مورد استفاده خانواده ها قرار می گیرد در  دنیا سهم ساخت آپارتمان های کوچک و یا همان میکرو آپارتمان ها در حال افزایش است و این آپارتمان ها به گونه ای طراحی می شود که امکان زندگی زوج های جوان هم در آن وجود داشته باشد .

این نوع آپارتمان کوچک به گونه ای طراحی می شود که آشپزخانه، سرویس های بهداشتی و سایر امکانات عمومی در یک سطح مسطح بدون فاصله چندانی در کنار هم قرار گیرد.

این واحدهای کوچک در مناطق شهری می توانند مزایایی را برای سازنده داشته باشند. اگرچه ساخت این واحدهای میکرو در هر مترمربع هزینه بالاتری را برای سازنده دربر دارند، اما به دلیل رونق در بخش اجاره آنها و درآمد بالا، می توانند هزینه مضاعف ساخت را به سرعت جبران کنند.

اکو 2

 براساس نتایج یک پژوهش درخصوص میکرو آپارتمان ها ،در شهرهای بزرگ  که هزینه های املاک و مستغلات و اجاره بها همیشه رو به افزایش است و  تراکم شهری نیز بالا می رود   واحد خرد و کوچک یک راه حل فزاینده و جذاب است  و پیش بینی شود بین سال های 2020 تا 2024 میلادی ارزش بازار جهانی آپارتمان های میکرو و کوچک حدود 5.8 میلیارد دلار رشد پیدا کند.

در تهران نیز در مدیریت شهری دوره پنجم راهکار ساخت خانه های 30 متری از سوی شهرداری تهران داده شد . راهکاری که منتقدان زیادی داشت و بدون آن که جزییاتی از نحوه اجرای آن منتشر شود در حد همان خبرهای رسانه ای ماند .

قیمت پیشنهادی آپارتمان های 30 متری

محله

متراژ( مترمربع)

سن بنا

قیمت کل ( تومان)

 ایرانمهر( امام حسین )

30

30

555میلیون

جیحون

30

25

470میلیون

جیحون

30

18

720میلیون

اندرزگو

30

20

2میلیارد و 350 میلیون

خوش ،رودکی

30

18

630 میلیون

سبلان شمالی

26

نوساز

610میلیون

پیروزی

30

16

660میلیون

شهرک کیانشهر

25

30

520میلیون

شهران جنوبی

27

10

820میلیون

شمیران نو ، خ هنگام

30

4

425 میلیون

به این مطلب امتیاز دهید

ساختمان آنلاین

ساختمان آنلاین، جامع ترین و تخصصی ترین سایت در زمینه صنعت ساختمان است. هدف اصلی این سایت اطلاع رسانی کامل و دقیق اخبار و رویدادها، ارائه آموزش های تخصصی و مورد نیاز این حوزه و معرفی برترین استارت آپ های فعال در حوزه های مختلف این صنعت رو به رشد و گسترده در کشور می‌باشد.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا