راه و شهرسازیمجلس و ارگان هامجله خبری

صدور سند تک برگ برای ۶۰ میلیون هکتار از اراضی ملی با اجرای طرح کاداستر

به گزارش ساختمان آنلاین:  علینقی حیدریان، مدیرکل منابع طبیعی و آبخیزداری استان تهران در مورد نهضت اجرای طرح کاداستر در اراضی ملی گفت: 85 درصد اراضی موجود در کشور ملی است که در استان تهران 80 درصد اراضی منابع ملی است و قبل از سال 99 سالانه 9 هزار متر از اراضی استان تهران کاداستر می‌شدند.

وی افزود: در سال 99 و با اتفاق خوبی که در تخصیص بودجه به کاداستر رخ داد این روند سرعت گرفت و با افزایش هماهنگی بین دستگاه‌ها و نوسازی و به روز رسانی زیرساخت‌ها و تهیه GPS‌های حرفه‌ای و… در سال 99 کاداستر 496 هزار هکتار از اراضی استان تهران تثبیت شد که تقریبا حدود نیمی از اراضی استان کاداستر شده است.

حیدریان تصریح کرد: این روند افزایشی در کل کشور اتفاق افتاده است به طوری که تا پایان شهریور 1400 در 6 تا 7 استان کشور جشن پایان کاداستر برگزار خواهد شد و در تهران نیز پیش بینی می‌شود تا پایان سال 1400 کاداستر اراضی تهران پایان یابد.

وی با بیان اینکه در شمیرانات نیز از مجموع 118 هزار هکتار اراضی موجود در این شهر برای 49 هزار هکتار از اراضی کاداستر وسند تک برگی صادر شده است افزود: در شهر دماوند هم با توجه به ارزش زمین و تصرفات برای 34 درصد اراضی کاداستر انجام شده است.

مدیر کل منابع طبیعی و آبخیزداری استان تهران تاکید کرد: شهرستان‌های شمال شرقی تهران مانند شمیرانات، دماوند، فیروزکوه و پردیس در اولویت اتمام کاداستر هستند که پیش بینی می‌شود تا پایان سال کاداستر اراضی این شهرستان‌ها به اتمام برسد.

وی ادامه داد: دو سامانه 1504 و 139 آماده دریافت اطلاعات و گزارش‌های مردمی در زمینه تخریب، تصرف اراضی ملی است و ارسال سریع گزارش‌های مردمی سهم زیادی در جلوگیری از تعدی به اراضی ملی دارد.

مدیر کل منابع طبیعی و آبخیزداری استان تهران ادامه داد: کاداستر اراضی ملی و دولتی و تهیه نقشه‌های رقومی دارای مختصات با دقت استاندارد موجب جلوگیری از تعرض به اراضی ملی و زمین خواری می‌شود.

به این مطلب امتیاز دهید

ساختمان آنلاین

ساختمان آنلاین، جامع ترین و تخصصی ترین سایت در زمینه صنعت ساختمان است. هدف اصلی این سایت اطلاع رسانی کامل و دقیق اخبار و رویدادها، ارائه آموزش های تخصصی و مورد نیاز این حوزه و معرفی برترین استارت آپ های فعال در حوزه های مختلف این صنعت رو به رشد و گسترده در کشور می‌باشد.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا