مجلس و ارگان هامجله خبری

ساخت 52 هزار مسکن آغاز شده است

به گزارش ساختمان آنلاین:  سید خلیل منبتی مدیرکل بنیاد مسکن انقلاب اسلامی سیستان و بلوچستان، گفت: در طی یک سال و نیم گذشته عملیات ۵۲ هزار و ۲۵۰ واحد مسکونی در اقصی نقاط استان پهناور سیستان و بلوچستان آغاز شده است.

منبتی ادامه داد: عملیات احداث ۱۶ هزار و ۲۵۰ واحد مسکونی تخریب شده شهری و روستایی، تعمیر هشت هزار واحد مسکونی آسیب دیده از سیل و احداث ۱۳ هزار و ۵۰۰ واحد مسکونی در قالب طرح محرومین از جمله اقدامات جهادی همکاران ما در بنیاد مسکن سیستان و بلوچستان بوده است.

وی افزود: تهیه ۳۰۹ طرح هادی روستایی،اجرای ۱۶۱طرح هادی روستایی در سطح استان، احداث ۱۰ هزار واحد مسکونی در طرح ساماندهی سکونتگاههای غیر رسمی شهرستان زاهدان و احداث ۲ هزار و ۵۰۰ واحد مسکونی در طرح ساماندهی سکونتگاههای غیر رسمی شهرستان چابهار از دیگر اقدامات صورت گرفته است.

مدیرکل بنیاد مسکن انقلاب اسلامی سیستان و بلوچستان با تشکر از حمایت های آیت الله محامی نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه زاهدان از اقدامات بنیاد مسکن اظهار کرد: تفاهم نامه مشترک همکاری با دارالافتا دارلعلوم زاهدان و تاکید مولوی عبدالحمید بر استفاده از ظرفیت بنیاد مسکن انقلاب اسلامی راهگشای ما در اقدامات صورت گرفته در بلوچستان بود.

وی گفت: احداث پروژه های مسکونی نیلوفر، ترنج، باران و بهشت در کنارک و چابهار و مدیریت ساخت ۲ هزار و ۸۰۰ واحد مسکن اقدام ملی را از اقدامات مهم در راستای ارتقا سطح کیفی معیشت مردم این منطقه دانست.

منبتی افزود: فاز مطالعاتی طرح عمران و آبادانی تفتان و ایجاد منظومه های توانمند روستایی و مطالعات اجرایی ساماندهی ۹ سکونتگاه غیررسمی در حاشیه شهر زابل نیز آغاز شده که عملیات اجرایی آنها در دست اقدام است.

وی تصریح کرد: تکیه بر توان و پتانسیل داخلی و از خودگذشتگی نیروهایی توانمند بنیاد مسکن بود که تهدید سوانح و بحران طبیعی و سیل را به فرصتی برای سازندگی و احیای نابسامانی ها بدل کرد.

مدیرکل بنیاد مسکن انقلاب اسلامی سیستان و بلوچستان با اشاره به گستره فعالیت بنیاد از حاشیه شهرهای بزرگ تا دور افتاده ترین روستاها خاطرنشان کرد: امیدواریم با استقرار دولت جدید بتوانیم زنگار محرومیت و دهه ها بی تدبیری و سوء مدیریت را از چهره این سرزمین زرخیز و مردم شریف بزداییم.

به این مطلب امتیاز دهید

ساختمان آنلاین

ساختمان آنلاین، جامع ترین و تخصصی ترین سایت در زمینه صنعت ساختمان است. هدف اصلی این سایت اطلاع رسانی کامل و دقیق اخبار و رویدادها، ارائه آموزش های تخصصی و مورد نیاز این حوزه و معرفی برترین استارت آپ های فعال در حوزه های مختلف این صنعت رو به رشد و گسترده در کشور می‌باشد.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا