مجلس و ارگان هامجله خبری

خانه‌های خالی در گرانی مسکن موثر هستند

به گزارش ساختمان آنلاین:  حسین خسروی اسفزار در نشست خبری که در سالن جلسات دیوان محاسبات استان برگزار شد، با اشاره به پیگیری‌های مجلس در زمینه طرح مالیات بر خانه‌های خالی اظهار کرد: یکی از علت‌های گرانی زمین و مسکن همین موضوع خانه‌های خالی است.

نماینده مردم بیرجند، درمیان و خوسف در مجلس بیان‌کرد: عدم عرضه خانه‌های خالی در بازار فروش و یا اجاره مسکن زمینه‌ساز گرانی این کالای مورد نیاز مردم شده است.

خسروی اسفزار با اشاره به فعالیت‌های مجلس در زمینه نظارت طی ۹ ماه گذشته ادامه‌داد: مجلس تحقیق و تفحص از ایران خودرو، شرکت دخانیات و بانک های خصوصی را در دستور کار داشته و آن را پیگیری خواهد کرد.

وی با اشاره به ضرورت تقویت مباحث اقتصادی در روابط بین‌المللی بیان‌کرد: یکی از سؤالات ما از وزارت امور خارجه این است که چرا بخش اقتصاد و مباحث اقتصادی در وزارت امور خارجه در حد ضرورت و نیاز تقویت نشده است.

نماینده مردم بیرجند، درمیان و خوسف در مجلس با بیان اینکه بررسی لایحه بودجه در صحن علنی مجلس در هفته جاری، گفت: در این لایحه تلاش بر توجه به نیازهای اقتصادی مردم است.

خسروی اسفزار اظهارکرد: به عنوان مثال در لایجه بودجه پیشنهاد شده است که وام ازدواج برای هریک از زوجین به ۷۰ میلیون تومان افزایش یابد.

وی با بیان اینکه امروزه مردم از مجلس و دولت در زمینه مباحث اقتصادی و نظارت بر بازار انتظارات به حقی دارند، بیان‌کرد: مردم حوزه انتخابیه از ما می‌پرسند که چرا در شهرستانی چون بیرجند در دو مغازه کنار هم قیمت‌ها متفاوت است و این دلیلی جز عدم نظارت کافی ندارد.

نماینده مردم بیرجند، درمیان و خوسف در مجلس گفت: البته با توجه به اینکه در ماه‌های پایانی دولت هستیم در استفاده از ابزارهای قانونی چون استیضاح محدودیت‌هایی داریم و مصلحت‌هایی را باید در نظر بگیریم چرا که در صورت استیضاح و برکناری یک وزیر، وزیر جدید نیز در ماه‌های باقیمانده عملا نخواهد توانست کاری انجام دهد.

به این مطلب امتیاز دهید

ساختمان آنلاین

ساختمان آنلاین، جامع ترین و تخصصی ترین سایت در زمینه صنعت ساختمان است. هدف اصلی این سایت اطلاع رسانی کامل و دقیق اخبار و رویدادها، ارائه آموزش های تخصصی و مورد نیاز این حوزه و معرفی برترین استارت آپ های فعال در حوزه های مختلف این صنعت رو به رشد و گسترده در کشور می‌باشد.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا