بورس و بازارمجلس و ارگان هامجله خبری

بنگاه‌ها نقشی در گرانی مسکن ندارند

به گزارش ساختمان آنلاین:  مصطفی قلی خسروی، رئیس اتحادیه صنف املاک تهران درمورد «طرح ساماندهی بنگاه های املاک» در مجلس اظهار کرد: سالهاست که صحبت از ساماندهی املاک و مستغلات می شود اما اتفاق خاصی نیفتاده است.

وی به چرایی این مطلب اشاره کرد و افزود: متاسفانه مجلسی ها بدون دعوت از اتحادیه و اتاق و کمیسیون نظارت چنین طرح هایی را به صورت خلق الساعه ارائه می کنند.

رئیس اتحادیه صنف املاک تهران با بیان اینکه قانون نظام صنفی نسبت به مشاورین املاک بسیار ضعیف است و باید اصلاح شود گفت: ما هم از طرح ساماندهی بنگاه های املاک در مجلس استقبال می کنیم اما حرف ما این است که از نظر و مشورت ما نیز استفاده کنند.

قلی خسروی با بیان اینکه مشاوران املاک مقصر گرانی مسکن نیستند اظهارکرد: مشاوران املاک قیمت ها را بالا نمی برند بلکه همیشه قیمت را حتی الامکان پایین تر هم می آورند تا زودتر به سود خود برسند اما مسئولان به محض اینکه کم می آورند تقصیرها را به گردن مشاوران املاک می اندازند.

وی خاطرنشان کرد: در خیلی از کشورهای پیشرفته افراد برای جواز گرفتن و مشاور شدن در این حوزه باید دو سال آموزش تخصصی ببینند.

رئیس اتحادیه صنف املاک تهران با بیان اینکه «طرح ساماندهی بنگاه های املاک» حق و حقوق مشاران املاک را نادیده می گیرد و در مواردی باعث تعدد جرم می شود گفت: نرخ و قیمت گذاری نباید ثابت باشد بلکه باید درصدی باشد و این مسئله در خیلی کشورها رایج است.

به این مطلب امتیاز دهید

ساختمان آنلاین

ساختمان آنلاین، جامع ترین و تخصصی ترین سایت در زمینه صنعت ساختمان است. هدف اصلی این سایت اطلاع رسانی کامل و دقیق اخبار و رویدادها، ارائه آموزش های تخصصی و مورد نیاز این حوزه و معرفی برترین استارت آپ های فعال در حوزه های مختلف این صنعت رو به رشد و گسترده در کشور می‌باشد.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا