راه و شهرسازیمجلس و ارگان هامجله خبری

ساخت ۴ میلیون واحد، مسکن‌سازی نیست؛ شهرسازی است

به گزارش ساختمان آنلاین:  رستم قاسمی در مراسم امروز صبح دوشنبه ۱۰ آبان با موضوع پدافند غیر عامل در شهرسازی با بیان اینکه پدافند غیر عامل، پیوست بخش‌های حمل و نقل و شهرسازی نیست بلکه در درون این دو بخش قرار دارد، گفت: اگر اقدامات لازم پدافندغیر عامل در سامانه‌های حمل و نقل و مسکن نباشد، می‌تواند بسیار خطرآفرین باشد؛ کما اینکه در وزارت راه و شهرسازی در چند ماه گذشته با خطر مواجه شدیم ولی به لطف خدا حل شد.

وی ادامه داد: باید در این خصوص مواظبت زیادی داشت؛ در شهرهایی که ساخته شده باید بخش‌هایی که در موضوع پدافند غیر عامل لازم است مانند مکان‌های تجمع، مراکز لجستیکی را ایجاد کنیم. به این سمت برویم که نسبت به تغییر کاربری‌ها به ویژه در شهرهای بزرگ و شهرهای تیررس اقدامات لازم را انجام دهیم.

وزیر راه و شهرسازی یادآور شد: در شهرهای جدید پدافند غیر عامل در طراحی شهر کامل قابل اجراست و به کمک سازمان پدافند غیر عامل باید در این شهرها تمهیدات لازم را انجام دهیم. در حال حاضر ۴۰ شهر جدید در کشور ایجاد شده؛ لازم است شهرهای جدیدی دیگری در کشور ایجاد شود؛ افزایش جمعیت در کشور را در پیش داریم به خصوص که فصل جدید ساخت ۴ میلیون مسکن ظرف ۴ سال، می‌طلبد که هم توسعه شهرها را در پی داشته باشیم و هم اینکه شهرهای جدید ایجاد کنیم. بنابراین باید با همکاری سازمان پدافند غیر عامل، ضوابطی که لازم است را اجرایی کنیم.

وزیر راه و شهرسازی گفت: وزارت راه و شهرسازی دستگاهی است که با همه ابعاد زندگی مردم سر و کار دارد که اعم از حمل بار و مسافر و ساخت و ساز است لذا باید اقدامات مربوط به پدافند غیر عامل در همه بخش‌هایی که تحت پوشش این وزارت خانه در دست اجراست، لحاظ شود

قاسمی تأکید کرد: به همکارانم در وزرات راه و شهرسازی دستور داده‌ام تا طرح‌های جدید را با نگاه پدافند غیر عامل به پیش ببرند تا با خطرآفرینی هایی که در پیش داریم، مقابله کنیم. جنگ‌های آینده، سایبری است و باید پیش بینی‌های لازم برای مقابله با آن را انجام دهیم.

وی خاطرنشان کرد: جلسه شورای عالی شهرسازی و معماری هر هفته تشکیل می‌شود؛ برای آنکه بتوانیم تعهداتمان را نسبت به قانون جهش تولید مسکن اجرا کنیم، یکی از برنامه‌های بسیار مهم ما، ساخت ۴ میلیون مسکن است که البته با این حجم ساخت، در واقع مسکن سازی نیست، بلکه شهرسازی است؛ و همه باید تلاش کنیم در ساخت و سازهایی که در پیش است، از نظر جانمایی، از نظر پدافند غیر عامل و از نظر نیازهای مردم اقدامات و پیش بینی‌های لازم صورت بگیرد و به گونه‌ای باشد که کمتر خوابگاه باشند.

به این مطلب امتیاز دهید

ساختمان آنلاین

ساختمان آنلاین، جامع ترین و تخصصی ترین سایت در زمینه صنعت ساختمان است. هدف اصلی این سایت اطلاع رسانی کامل و دقیق اخبار و رویدادها، ارائه آموزش های تخصصی و مورد نیاز این حوزه و معرفی برترین استارت آپ های فعال در حوزه های مختلف این صنعت رو به رشد و گسترده در کشور می‌باشد.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا