راه و شهرسازیمجله خبری

سد کرج تا تیر ۱۴۰۰ به شهر جدید پرند می‌رسد

به گزارش ساختمان آنلاین : محمدرضا بختیاری، گفت: با تکمیل شدن طرح رینگ غدیر در اواخر بهار سال آینده و اوایل تابستان، آب سد کرج از تصفیه خانه ششم تهران به شهر پرند منتقل می‌شود.

وی با بیان اینکه آب رسانی به مناطق مرتفع تهران در برخی مناطق نیازمند پمپاژ آب تا ارتفاع ۶۰۰ متر است گفت: با توجه به اینکه تصفیه خانه ششم تهران در منطقه مرتفع قرار گرفته و آب بصورت سقلی به بخش‌های مختلف منتقل و بخش عمده‌ای از سیستم‌های پمپاژ حذف می‌شود که با این رویه تا ۳۰ درصد نیز در مصرف برق این تجهیزات صرفه جویی خواهد شد.

مدیرعامل شرکت آبفای استان تهران با اشاره به افزایش میزان سهمیه آب سطحی در تأمین آب شرب تهران ادامه داد: با افتتاح این تصفیه خانه، سهم آب شرب تهران که هم اکنون ۷۰ درصد از منابع آب سطحی و ۳۰ درصد از منابع آب زیرزمینی تأمین می‌شود به ۸۰ درصد از منابع آب سطحی و ۲۰ درصد منابع آب زیر زمینی تغییر خواهد یافت.

 

به این مطلب امتیاز دهید

ساختمان آنلاین

ساختمان آنلاین، جامع ترین و تخصصی ترین سایت در زمینه صنعت ساختمان است. هدف اصلی این سایت اطلاع رسانی کامل و دقیق اخبار و رویدادها، ارائه آموزش های تخصصی و مورد نیاز این حوزه و معرفی برترین استارت آپ های فعال در حوزه های مختلف این صنعت رو به رشد و گسترده در کشور می‌باشد.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا