بورس و بازارمجلس و ارگان هامجله خبری

ساماندهی مشاوران املاک ضروری است

به گزارش ساختمان آنلاین:  پروانه اصلانی، مدیرکل دفتر اقتصاد مسکن وزارت راه و شهرسازی با برنامه «گفتگوی اقتصادی» در مورد برنامه‌های دولت و مجلس برای کنترل بازار اجاره بها گفتگوی تلفنی کرد.

اصلانی با بیان اینکه مسکن کالایی است که حوزه‌های مختلف بر روی آن اثرگذارند گفت: تصمیم گیری در مورد سیاست‌های این حوزه نیازمند هماهنگی نهاد‌های مختلف است.

وی افزود: اگرچه حوزه مشاورین املاک در حال حاضر یکی از معضلات است، اما سیاست گذاری‌های آن هم صرفاً بر عهده وزارت راه و شهرسازی نیست.

اصلانی معتقد است که موضوع مسکن موضوعی فرابخشی و نیازمند اجماع در حاکمیت است که متاسفانه گاهی اوقات این اجماع وجود ندارد.

وی عمده‌ترین دلیل نوسانات قیمت مسکن و اجاره بها را مربوط به نوسات کلان اقتصادی و تورم می‌داند و می‌گوید: ما تا کنون در سیاست‌های تولید مسکن رویکرد‌های متفاوتی داشتیم به این مفهوم که یک دولتی به این موضوع پرداخته و دولتی به این حوزه ورود نکرده و همین مسئله بر حوزه مسکن اثر گذاشته است.

اصلانی با تأکید بر لزوم حمایت از گروه‌های کم در آمد و رفع مشکلات حوزه اجاره داری در قانون «ساماندهی مسکن» اظهارکرد: ما به دنبال اجرایی شدن این سیاست‌ها بودیم و با مجلس هم همکاری کردیم، اما همچنان به مدیریتی جامع در حوزه شهرسازی نیاز داریم.

مدیرکل دفتر اقتصاد مسکن وزارت راه و شهرسازی با اشاره به اینکه اجاره داری حرفه‌ای تنها یک شعار نیست و قوانین مربوط به آن تصویب شده گفت: در این قانون اشخاص حقیقی و حقوقی می‌توانند زمین به قیمت ۹۹ ساله در اختیار بگیرند و بسازند و اجاره دهند.

وی یادآورشد: ما سالهاست که روی ساماندهی بخش اجاره کار می‌کنیم، اما از آنجایی که مشکلات فقط با ارائه زمین حل نمی‌شود لذا باید در حوزه صنعت ساختمان مدیریتی جامع بر عهده یک متولی باشد تا مشکلات حل شود.

اصلانی اظهارکرد: ساماندهی مشاورین املاک در حوزه اجاره و خرید و فروش بسیار اهمیت دارد.

به این مطلب امتیاز دهید

ساختمان آنلاین

ساختمان آنلاین، جامع ترین و تخصصی ترین سایت در زمینه صنعت ساختمان است. هدف اصلی این سایت اطلاع رسانی کامل و دقیق اخبار و رویدادها، ارائه آموزش های تخصصی و مورد نیاز این حوزه و معرفی برترین استارت آپ های فعال در حوزه های مختلف این صنعت رو به رشد و گسترده در کشور می‌باشد.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا