بورس و بازارمجلس و ارگان هامجله خبری

ساماندهی بازار مسکن از اولویت‌های وزارت راه دولت سیزدهم باشد

به گزارش ساختمان آنلاین:   اقبال شاکری درباره اولویت هایی که باید در وزارت راه و شهرسازی دولت آتی دنبال شود، بیان کرد: با انتخاب آیت الله رییسی به عنوان رییس قوه مجریه، بارقه امیدی برای رفع مشکلات مردم ایجاد شده است و امید است با همسویی که ایشان با قوه مقننه دارند، هم افزایی برای رفع مشکلات مردم شکل بگیرد.

وی در ادامه اظهار کرد: وزیری که به مجلس نیز معرفی می کنند باید توانایی پاسخگویی به مطالبات مردم را داشته باشد و دارای کارنامه‌ای قوی باشد. باید مشخص باشد که آثار عملکرد وی در مسئولیت قبلی چه بوده و چه گره هایی از مشکلات مردم گشوده است. چه میزانی با شجاعت و پاک دستی نقش خود را ایفا کرده و چقدر به نیروهای جوان اهمیت داده است. این فرد باید از توانایی لازم برای پیشبرد برنامه های کاربردی در سطح ملی برخوردار باشد.

نماینده مردم تهران در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه ساماندهی بازار آشفته خرید و اجاره مسکن یکی از مهم ترین اولویت های این وزارتخانه است که باید با جدیت دنبال شود، تصریح کرد: امروز یکی از مهم ترین اولویت های وزارت راه و شهرسازی بحث ساماندهی بازار مسکن و تامین مسکن است، این وزارتخانه باید حداقل سالی یک میلیون واحد مسکن ساخته و در سال جاری نیز باید حداکثر تا آبان این قرارداد بسته شود.

این عضو کمیسیون عمران مجلس در ادامه تاکید کرد: در حوزه راه های مواصلاتی نیز اتصال بزرگراه ها و خطوط ریلی به شمال و جنوب و شرق و غرب کشور و ایجاد برقراری ارتباط با مرزهای کشور از اولویت هایی است که باید دنبال شود. توسعه خطوط ریلی کشور و جبران عقب ماندگی ها در این حوزه از دیگر اقداماتی است که باید با جدیت دنبال شود.

شاکری با بیان اینکه همچنین بروز رسانی ناوگان حمل و نقل درون شهری از دیگر اولویت هایی است که باید در وزارت راه دولت سیزدهم دنبال شود، افزود: اکنون ما شاهد فرسودگی در اتوبوسرانی، مترو و خطوط ریلی کشور هستیم که نیازمند اورهال و نوسازی می باشد. از سوی دیگر جبران کمبودهای موجود در ناوگان حمل و نقل ریلی، جاده ای و هوایی از دیگر مسائلی است که باید دنبال شود. همچنین سامانه های موجود در حوزه حمل و نقل باید یکپارچه شده و به صورت آنلاین به ویژه در مبادی ورودی و خروجی اطلاعات را جمع آوری کنند.

به این مطلب امتیاز دهید

ساختمان آنلاین

ساختمان آنلاین، جامع ترین و تخصصی ترین سایت در زمینه صنعت ساختمان است. هدف اصلی این سایت اطلاع رسانی کامل و دقیق اخبار و رویدادها، ارائه آموزش های تخصصی و مورد نیاز این حوزه و معرفی برترین استارت آپ های فعال در حوزه های مختلف این صنعت رو به رشد و گسترده در کشور می‌باشد.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا