مجلس و ارگان هامجله خبری

دولت جدید برای ساماندهی بازار اجاره برنامه کوتاه مدت ارائه کند

به گزارش ساختمان آنلاین:  اسماعیل حسین زهی با اشاره به افزایش قیمت برگه اوراق تسهیلات مسکن ، گفت: بی تردید یکی از دلایل رشد قیمت اوراق تسهیلات مسکن در روزهای اخیر، افزایش تعداد معاملات و رشد تقاضا برای خرید خانه است چرا که در هفته های اخیر شاهد کاهش جزیی قیمت مسکن بودیم، از طرفی بخشی از افزایش قیمت اوراق هم به دلیل احتمال رونق بازار مسکن پس از انتخابات ریاست جمهوری است .

این نماینده مردم در مجلس شورای اسلامی اضافه کرد: در حال حاضر شاهد قیمت غیرمنطقی در بازار مسکن به ویژه در حوزه رهن و اجاره هستیم از این رو انتظار داریم دولت منتخب در اولین فرصت با ارائه برنامه کوتاه مدت، سازوکاری عملیاتی برای کنترل بازار ملک طراحی و مجلس نیز با قدرت بر اجرای آن نظارت کند تا شاهد تخلیه قابل توجه حباب قیمت مسکن باشیم.

وی خاطرنشان کرد: با توجه به اینکه دولت جدید در حدود 40 روز آینده مسئولیت امور اجرایی کشور را تحویل می گیرد، لازم است برای اجرای برنامه‌هایی اساسی، فکری به حال بازار آشفته مسکن کند تا در سال جاری نه تنها شاهد افزایش قیمت نباشیم بلکه روند نزولی قیمت‌ها که از چند ماه پیش آغاز شده نیز تداوم داشته باشد.

نایب رئیس کمیسیون عمران مجلس شورای اضافه کرد:با توجه به اینکه هزینه تامین مسکن بخش عظیمی از سبد هزینه های خانوار را تشکیل می‌دهد، رئیس جمهوری و وزیر راه شهرسازی باید با جدیت قوانین مجلس در حوزه مسکن را اجراکرده و برای بهبود وضعیت رهن و اجاره تلاش کند.

به این مطلب امتیاز دهید

ساختمان آنلاین

ساختمان آنلاین، جامع ترین و تخصصی ترین سایت در زمینه صنعت ساختمان است. هدف اصلی این سایت اطلاع رسانی کامل و دقیق اخبار و رویدادها، ارائه آموزش های تخصصی و مورد نیاز این حوزه و معرفی برترین استارت آپ های فعال در حوزه های مختلف این صنعت رو به رشد و گسترده در کشور می‌باشد.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا