بورس و بازارراه و شهرسازیمجله خبری

پرداخت تسهیلات ساخت به سازندگان گره گشای مشکلات بازار مسکن

کارشناس صنعت ساختمان گفت: دولت برای دهک‌های یک تا سه وعده ساخت خانه‌ با متراژ کوچک را داده که با پرداخت تسهیلات ساخت و حمایت از سازندگان مشکلات بازار مسکن برطرف می‌شود.

به گزارش ساختمان آنلاین به نقل از باشگاه خبرنگاران، ساخت مسکن و ارائه تسهیلات برای ساخت مسکن یکی از مهم‌ترین برنامه‌های دولت است که طبق وعده رئیس جمهور ساخت برای واحد‌های ویلایی و یک طبقه است که متاسفانه در چند سال گذشته دولت به این موضوع توجهی نکرده و اقدام به ساخت مسکن به صورت بلند مرتبه سازی کرده است.

در همین رابطه شکوهی کارشناس صنعت ساختمان  اعلام کرده است: حدود ۷ ونیم میلیون نفر در جامعه جزء دهک‌های یک تا سه هستند که ساخت مسکن با متراژ‌های پایین برای این دهک ها به هیچ عنوان مناسب نیست و این ایده که برای دهک‌های ضعیف جامعه این تعداد واحد ساخته شود به هیچ عنوان مناسب نیست.

او ادامه داد: در طول سال‌های گذشته همواره خود مردم اقدام به ساخت مسکن می‌کردند و این موضوع باعث شده بود که روند ساخت مسکن به صورت ویلایی و یک طبقه  یا سبک معماری ایرانی و اسلامی افزایش یابد، اما در حال حاضر با ایجاد خط‌های حریم و تعیین ضوابط ساخت ما شاهد ایجاد پروزه‌های بلند مرتبه در کشور هستیم که به هیچ اصولی پایبند نیستند.

شکوهی افزود: دولت باید در این شرایط خود اجازه دهد و با پرداخت تسهیلات ساخت مسکن وهمچنین حمایت دولت از سازندگان اقدام به ساخت پروژه‌های با معماری و سبک‌های ایرانی و اسلامی کند.

او افزود: به هیچ  عنوان نباید نگاه طبقاتی به موضوع سکونت مسکن داشت و دولت باید در تمامی شرایط  اقدام به ساخت مسکن همراه با پرداخت تسهیلات ساخت و همچنین  سبک معماری ایرانی و اسلامی کرد.

براساس این گزارش در شرایط کنونی دولت باید تمام توان  و تمرکز خود را بر حوزه ساخت مسکن و پرداخت تسهیلات کند از این طریق شاهد بهبود وضعیت بازار مسکن در کشور باشیم.

به این مطلب امتیاز دهید

ساختمان آنلاین

ساختمان آنلاین، جامع ترین و تخصصی ترین سایت در زمینه صنعت ساختمان است. هدف اصلی این سایت اطلاع رسانی کامل و دقیق اخبار و رویدادها، ارائه آموزش های تخصصی و مورد نیاز این حوزه و معرفی برترین استارت آپ های فعال در حوزه های مختلف این صنعت رو به رشد و گسترده در کشور می‌باشد.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا