بورس و بازارمجلس و ارگان هامجله خبری

گلستان، پایلوت طرح مسکن جوانان است

به گزارش ساختمان آنلاین:  سیدمحمد حسینی اظهار کرد: گلستان پایلوت طرح مسکن جوانان در کشور بوده و برای انجام این طرح ۲۷ تفاهم نامه با دستگاه های اجرایی بسته شده است.

مدیرکل بنیاد مسکن گلستان گفت: حدود ۹۰۰ میلیارد تومان برای این طرح پیش بینی و با بانک های عامل تفاهم نامه های لازم منعقد شده است.

وی با اشاره به اینکه ۱۷ هزار گلستانی در ۲۰۰ روستای هدف، ثبت نام کردند، گفت: این طرح به دو روش خودمالکی و انبوه سازی در حال برنامه ریزی است.

حسینی ادامه داد: حدود چهار هزار نفر در ساخت به روش خودمالکی شرکت کردند که تاکنون دو مرحله برای این افراد پیامک ارسال شده و از متقاضیان می خواهیم برای تعیین تکلیف درخواست خود به بنیاد مسکن محل سکونتشان مراجعه کنند.

مدیرکل بنیاد مسکن گلستان با اشاره به اینکه در روش انبوه سازی بیش از ۱۰ هزار نفر در روستا متقاضی بودند، گفت: بنیاد مسکن از شهریور ماه به دنبال تامین زمین و صدور پروانه خواهد رفت و امیدواریم همزمان با روز روستا در مهرماه، بتوانیم عملیات اجرایی سه هزار و ۵۰۰ واحد از این طرح را آغاز کنیم.

وی همچنین در مورد مسکن خانوارهای دارای دو عضو معلول گفت: سهم گلستان در فاز اول ساخت مسکن برای خانواده های دو معلول در روستاها ۱۹۵ واحد بود که با همکاری بهزیستی به خوبی و با سرعت انجام و تحویل داده شد و حتی توانستیم ۱۰۵ واحد بیشتر سهمیه کسب کنیم که در مجموع به ۳۰۰ واحد رسید.

حسینی تصریح کرد: این طرح ۸۵ میلیون تومان کمک بلاعوض و ۱۰۰ میلیون تومان تسهیلات برای ساخت مسکن پرداخت می شود.

به این مطلب امتیاز دهید

ساختمان آنلاین

ساختمان آنلاین، جامع ترین و تخصصی ترین سایت در زمینه صنعت ساختمان است. هدف اصلی این سایت اطلاع رسانی کامل و دقیق اخبار و رویدادها، ارائه آموزش های تخصصی و مورد نیاز این حوزه و معرفی برترین استارت آپ های فعال در حوزه های مختلف این صنعت رو به رشد و گسترده در کشور می‌باشد.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا