اجتماعی

بیکاری و عدم اشتغال مهمترین عامل افزایش آسیب‌های اجتماعی

به گزارش ساختمان آنلاین: سوده نجفی در ادامه سلسله نشست‌های که در مناطق با بانوان فعال، کارآفرین و نخبه دارد در منطقه ۱۶حضور یافت.
وی پس از استماع صحبت‌ها و دغدغه‌های بانوان این منطقه گفت: امروزه رویکرد شهرداری تهران از یک نهاد خدماتی به یک نهاد اجتماعی تغییر یافته و موضوعات اجتماعی برای مسئولان در سطوح ملی و شهری بسیار حائز اهمیت است.
نجفی با اشاره به اینکه یکی از موضوعاتی که در این دوره مدیریت شهری پیگیری شد ارائه خدمات بیشتر به افراد دارای معلولیت بود ادامه داد: جهت مناسب سازی  بوستان‌ها و معابر و همچنین ارائه خدمات حمل‌و‌نقل به این قشر  بودجه قابل توجهی اختصاص داده شد.
رئیس کمیته سلامت در خصوص اینکه محلات مختلف در مناطق مشکلات متنوع و متفاوتی دارند و با یک راهکار ‌‌و رویکرد ثابت نمی‌توان در هر محله اقدامات مشابهی انجام داد افزود: در همین راستا نیازمند همکاری و همراهی شهروندان و سازمان‌های مردم نهاد و سمن‌ها جهت شناسایی چالش‌ها و ارائه راه حل هستیم.
عضو شورای شهر تهران همچنین  در خصوص شناسایی و کشف استعدادها در مناطق گفت: جهت شناسایی استعداد بانوان طرح هایی مانند ریحان شهر و قهرمان شهر راه‌اندازی شده است که پس از شناسایی بانوان توانمند نسبت به آموزش آنان نیز اقدام خواهد شد.
عضو هیئت رئیسه شورای شهر در مورد علت بزه و آسیب‌های اجتماعی در مناطق مختلف عنوان کرد: یکی از مواردی که موجب گسترش ‌شیوع بزه می‌شود عدم اشتغال و بیکاری است که در صورتی که شرایط برای ایجاد اشتغال و کارآفرینی فراهم شود، تا حدودی نیز این معضلات کاهش خواهد یافت چرا که بسیاری از افراد به واسطه بیکاری به بزه تمایل پیدا می‌کنند. که سعی شده در این دوره از مدیریت شهری به کارآفرینی اجتماعی توجه ویژه ای گردد.
به این مطلب امتیاز دهید

ساختمان آنلاین

ساختمان آنلاین، جامع ترین و تخصصی ترین سایت در زمینه صنعت ساختمان است. هدف اصلی این سایت اطلاع رسانی کامل و دقیق اخبار و رویدادها، ارائه آموزش های تخصصی و مورد نیاز این حوزه و معرفی برترین استارت آپ های فعال در حوزه های مختلف این صنعت رو به رشد و گسترده در کشور می‌باشد.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا