اجتماعی

ارتقای سطح مهارت و اشتغالزایی جوانان با همکاری بنیاد برکت و مجمع جوانان کشورهای اسلامی

تفاهمنامه ارتقای سطح مهارت افزایی و اشتغالزایی جوانان کشور های اسلامی میان بنیاد برکت و مجمع جوانان سازمان همکاری اسلامی امضا شد.

به گزارش ساختمان آنلاین،  مراسم امضای تفاهم نامه مجمع جوانان سازمان همکاری اسلامی و بنیاد برکت صبح امروز (جمعه ٣٠ تیر ماه) با حضور معاون اجتماعی ستاد اجرایی فرمان امام، مدیرعامل بنیاد برکت، رییس مجمع جوانان سازمان همکاری اسلامی و جمعی از مدیران ارشد ستاد اجرایی و سازمان همکاری اسلامی برگزار شد.

مدیرعامل بنیاد برکت اظهار کرد: بنیاد برکت به عنوان یکی از نهاد های توسعه‌گر فعالیت می‌کند و بنیادی است که با اقدامات موثر، امروز توانسته است در محرومیت زدایی موثر باشد.

محمد ترکمانه با بیان اینکه فعالیت های بنیاد برکت در بیش از ١۶ هزار روستای کشور و تمام استان‌های ایران انجام شده است، گفت: تا کنون توانسته ایم یک میلیون و ٢٠٠ هزار نفر را مشغول به کار کنیم چرا که یکی از تاکیدات مهم مقام معظم رهبری اشتغالزایی و توانمندی اقتصادی است.

وی افزود: بیش از ٣٠٠ هزار طرح کوچک و خرد را ایجاد کردیم همچنین بنیاد برکت بیش از هزار نفر تسهیل‌گر دارد که در استان های مختلف کشور فعالیت می کنند.

مدیرعامل بنیاد برکت با اشاره به اینکه تاکنون ١٠٠ میلیون دلار در شرکت های دانش بنیان سرمایه گذاری شده است که در بیش از ١٠ استان کشور نمود دارد، ادامه داد: ۵ میلیارد و ۴٠٠ میلیون دلار حجم سرمایه گذاری در طی ١۴ سال است که توسط بنیاد برکت ستاد اجرایی فرمان امام در تمام حوزه انجام شده است.

ترکمانه ادامه داد: برای توسعه فعالیت های اشتغالزایی بنیاد برکت، سازمان جوانان کشور های اسلامی را انتخاب کردیم از حدود یک سال پیش با سازمان جوانان کشور های اسلامی مذاکراتی انجام شد که ٣٠ جلسه به صورت وبیناری و یک جلسه به صورت حضوری مقرر شد امروز تفاهم نامه ای داشته باشیم که فعالیت های اشتغالزایی و محرومیت زدایی و کارهای نوآوری را در عرصه بین المللی توسعه دهیم.

مدیرعامل بنیاد برکت افزود: اهداف این تفاهنامه اقداماتی است که وجه اشتراک بسیاری با اقدامات و اهداف بنیاد برکت دارد و لذا باعث شده برای شروع گام دوم بنیاد برکت بتوانیم اقدامات را با آن ها آغاز کنیم تا بتوانیم رفع فقر را از تمام کشور های اسلامی داشته باشیم.

وی گفت: محور اصلی تفاهمنامه اشتراک گذاری تجارب است و در بنیاد برکت فعالیت های بی نظیری را رقم زدیم که نمونه های آن در کشور های دیگر رخ نداده است.

 

ترکمانه گفت: اولین اقدام این تفاهم‌نامه برگزاری رویدادی است که در ایران برگزار می شود که رویکرد آن اقدامات بنیاد برکت و حضور موثر جوانان در کشور های اسلامی است.
طاها آیهان رییس مجمع جوانان سازمان همکاری اسلامی و رییس هیات مدیره اظهار کرد: یکی از اقداماتی که هر جامعه به آن نیاز دارد موضوع مهارت و اشتغالزایی است و در این زمینه نیاز داریم برنامه های کاری و ایده پردازی داشته باشیم.

آیهان ادامه داد: در بازدیدهایی که از اقدامات بنیاد برکت داشتم مشاهده شد اقدامات مهارت زایی و دسترسی به بازار ایجاد شده است.

رییس مجمع جوانان سازمان همکاری اسلامی ادامه داد: امیدواریم همه جوانان در ایران از این اقدامات بهره مند شوند. همچنین در یادداشت تفاهمنانه آموزش به جوانان را تاکید داریم و امیدواریم به جوانان کمک کنیم جایگاه خود را در بازار کار پیدا کنند.

حسین کشیری عضو هیات مدیره مجمع جوانان سازمان همکاری اسلامی اظهار کرد: از سال گذشته براساس گفت وگوها و رفت و آمد های علمی و فرهنگی مقرر شد سازمان همکاری های اسلامی و بنیاد برکت در حوزه هایی که در وظایف سازمانی طرفین است به همکاری بپردازند .

وی با بیان اینکه سازمان همکاری های اسلامی ۵۴ کشور عضو دارد و پهنه جهان اسلام را پوشش می دهد، افزود: سازمان جوانان کشور های اسلامی در سال ٢٠٠۵ تاسیس شد و مقر آن در کشور ترکیه و شهر استانبول است.

کشیری ادامه داد: این سازمان مأموریت پیدا کرد برای ارتقای سطح دانش جوانان کشور های اسلامی اقداماتی انجام دهد که شامل حوزه های شکوفایی، کارآفرینی و دانش بنیان برای نسل جوان است.

وی با بیان اینکه پیشنهادی از بنیاد برکت عنوان شد و در تشکیل کمیته های تکنیکی به یک تفاهم نامه جامع رسیدیم که پروژه هایی تعریف شود، ادامه داد: بنابراین بر این هستیم در کوتاه مدت و بلند مدت به صورت همکاری های دوجانبه و چندجانبه بین بنیاد برکت و سایر کشور های جهان اسلام طرح های فناورانه و نوآورانه را توسعه دهیم.

عضو هیات مدیره مجمع جوانان

کباری: سازمان همکاری اسلامی گفت: شاهد هستیم بنیاد برکت با پهنه گسترده ای که در سطح کشور و مناطق محروم دارد به عنوان یکی از نهاد های غیر دولتی نقش مهمی را ایفا می کند.

به این مطلب امتیاز دهید

ساختمان آنلاین

ساختمان آنلاین، جامع ترین و تخصصی ترین سایت در زمینه صنعت ساختمان است. هدف اصلی این سایت اطلاع رسانی کامل و دقیق اخبار و رویدادها، ارائه آموزش های تخصصی و مورد نیاز این حوزه و معرفی برترین استارت آپ های فعال در حوزه های مختلف این صنعت رو به رشد و گسترده در کشور می‌باشد.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا