اجتماعی

اصلاح هندسی 3000 مترمربع از معابر منطقه ۱۰

شهردار منطقه 10، اقدامات صورت گرفته در زمینه اصلاح هندسی معابر و ایمن سازی نقاط حادثه‌خیز در قالب طرح تحول بیست‌گانه خدمت در این منطقه را تشریح کرد.

به گزارش ساختمان آنلاین به نقل از روابط عمومی شهرداری منطقه ۱۰؛ «مهدی اخ‌الصنایع» با اشاره به نگاه ویژه مدیریت شهری در طرح تحول ۲۰گانه خدمت گفت: در تمام شهرها، تصادفات ترافیکی از عمده مشکلاتی است که ایمنی عمومی شهروندان را به خطر انداخته و علاوه بر خسارات جانی و مالی ناشی از آن، همواره یکی از عوارض ناگوار در حوزه رانندگی است در همین رابطه روان سازی جریان ترافیکی یکی از مهم‌ترین روش‌های مؤثر در بهبود کیفیت تردد است.

وی افزود: هدف از اجرای طرح اصلاح هندسی معابر، ایمن سازی نقاط حادثه خیز، ارتقای ایمنی تردد عابران پیاده و نیز کاهش مشکلات ترافیکی و تردد روان خودروهاست.

اخ الصنایع تصریح کرد: باتوجه به اینکه منطقه 10 از مناطق پرتراکم شهر تهران محسوب می شود، بنابراین روان سازی معابر، رفع گره های ترافیکی و اصلاح هندسی یکی از ضروریات این منطقه است که در طرح بیست گانه خدمت استاندارد سازی معابر شهری مورد توجه قرار گرفته است.

شهردار منطقه 10 گفت: اصلاحات هندسی ابتدا توسط مشاور ترافیکی منطقه و بر اساس ضوابط استاندارد و دستورالعمل‌های موجود بررسی و مطالعه می‌شود و سپس برای اخذ مصوبه به کمیته‌های تخصصی معاونت حمل و نقل و ترافیک شهرداری تهران ارسال و پس از بررسی و تأیید در کمیته‌های مذکور جهت اجرا به منطقه ابلاغ می‌شود.

وی ادامه داد: به همین منظور شناسایی و رفع  نقاط حادثه خیز و اصلاح هندسی در سطح منطقه  در اولویت برنامه‌های مدیریت شهری منطقه در سال 1402 قرار گرفته و 18 نقطه به مساحت سه هزار و 60 مترمربع اصلاح هندسی شده است.

اخ الصنایع اظهار کرد: براساس گزارش‌های پلیس راهور، با توجه به اصلاحات هندسی انجام شده در منطقه، تعداد تصادفات فوتی در هشت ماهه امسال نسبت به مدت مشابه سال گذشته حدود ۳۷ درصد کاهش داشته است.

اخ الصنایع گفت: اصلاح هندسی و انتقال چهار ایستگاه BRT خط۴ در بزرگراه شهید نواب صفوی ( امام خمینی(ره) شمال به جنوب) (شهید صفدری شمال به جنوب و جنوب به شمال) (کمیل شمال به جنوب)، احداث پایانه تاکسیرانی مجاور ایستگاه مترو جنوبی بریانک واقع در تقاطع بزرگراه شهید نواب صفوی و خیابان قزوین، اصلاح هندسی و ایجاد دسترسی تندرو به کندرو در بزرگراه شهید نواب صفوی حد فاصل خیابان شهید محبوب مجاز تا پل کمیل از جمله مهم‌ترین اقدامات انجام شده در این زمینه است که با اعتباری حدود ۱۲ میلیارد تومان اصلاح هندسی شده است.

شهردار منطقه ۱۰ بیان کرد: هم‌اکنون اصلاح هندسی و ایمن سازی سه راه آذری، تقاطع خیابان بهنود – بزرگراه یادگار امام(ره) و همچنین تقاطع خیابان میمنت – بزرگراه یادگار امام(ره) در دستور کار آتی این منطقه است.

به این مطلب امتیاز دهید

ساختمان آنلاین

ساختمان آنلاین، جامع ترین و تخصصی ترین سایت در زمینه صنعت ساختمان است. هدف اصلی این سایت اطلاع رسانی کامل و دقیق اخبار و رویدادها، ارائه آموزش های تخصصی و مورد نیاز این حوزه و معرفی برترین استارت آپ های فعال در حوزه های مختلف این صنعت رو به رشد و گسترده در کشور می‌باشد.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا