اجتماعی

ایران کوچک در دل منطقه ۱۹ تهران/ بوستان ایرانیان باید محل ترویج آموزش برای شهروندان باشد

به گزارش ساختمان آنلاین:  در جریان برگزاری پویش شنبه های امید و افتخار، صبح امروز بوستان ۱۶ هکتاری ایرانیان واقع در منطقه ۱۹ پایتخت به همت حوزه معاونت خدمات شهری و محیط زیست، سازمان بوستان ها و فضای سبز شهرداری تهران و با حضور رئیس و اعضای شورای شهر تهران، شهردار تهران و مدیران و شهردار منطقه ۱۹ برگزار شد.
مهدی چمران رئیس شورای اسلامی شهر تهران با اشاره به زمان آغاز احداث این پروژه از شورای چهارم، گفت: متاسفانه در آن زمان این پروژه پیش نرفت اما در این دوره مجددا آغاز و با یک همت شبانه روزی به این مرحله رسید که مایه مباهات شهر تهران است.
وی با بیان اینکه نامگذاری این بوستان بنام ایرانیان ناظر به موضوعاتی مهمی بود که باید از تمام اقوام کشور نشانه‌هایی در این پارک دیده می‌شد، ادامه داد: وجود نشانه های مختلف از شهرها و معرفی آنان در یک فضای این چنینی علاوه بر فضای سبز محیطی میتواند زمینه شتاخت یک ایران کوچک را فراهم کند.
چمران بیان کرد: انشالله در فاز دوم این بوستان این طرح اجرایی شود و نقطه آموزشی برای شهروندان، دانش آموزان و گردشگران در مرز محدوده شهر تهران فراهم شود.
رئیس شورای شهر تهران با بیان اینکه این مکان نباید فقط فضای سبز باشد، گفت: امیدواریم در کنار این بوستان محیطی برای آموزش فراهم شود.
وی تصریح کرد: شهروندان می‌بینند که پروژه‌های گذشته و متوقف مانده اکنون افتتاح می‌شوند و انشاالله پروژه‌های باقی مانده نیز هرچه سریع‌تر افتتاح شوند.
چمران در ادامه با تاکید بر اینکه چشم بینای مردم میزان عملکرد مدیران و مسئولان است، گفت: با برگزاری تبلیغات و شواف ها نمیتوان فضای خدمت را برای مردم ترسیم کرد. چرا که بهترین تبلیغات چشمان تیزبین مردم است که میبینند و متوجه میشوند که خدمتگذاران واقعی چه کسانی هستند و چه پروژه هایی مسکوت مانده که حالا مورد بهره برداری برای خدمت به مردم قرار گرفته است.
وی در پایان با ابراز امیدواری و قدردانی از تلاش کسانی که در همین منطقه اقدام به ساخت بیمارستان تخصصی کودکان حکیم، اظهار کرد: امیدواریم با برنامه ریزی های صورت گرفته عملیات ساخت و بهره برداری این بیمارستان نیز به اتمام برسد چرا که این پروژه بی نظیر  می تواند به عنوان یک قطب درمان  تخصصی کودکان در کلان شهر تهران محسوب شود.
چمران افزود: امیدواریم هرچه سریعتر پروژه های در دست احداث به زودی به مرحله بهره برداری رسیده  و در خدمت مردم شهر قرار گیرد.
به این مطلب امتیاز دهید

ساختمان آنلاین

ساختمان آنلاین، جامع ترین و تخصصی ترین سایت در زمینه صنعت ساختمان است. هدف اصلی این سایت اطلاع رسانی کامل و دقیق اخبار و رویدادها، ارائه آموزش های تخصصی و مورد نیاز این حوزه و معرفی برترین استارت آپ های فعال در حوزه های مختلف این صنعت رو به رشد و گسترده در کشور می‌باشد.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا