اجتماعی

میدان سید اسماعیل در بازار بزرگ تهران با مشارکت کسبه چهره‌ای تازه به خود گرفت

به گزارش ساختمان آنلاین به نقل از اداره ارتباطات و امور بین الملل سازمان نوسازی شهر تهران، مهدی هدایت با بیان این که میدان سید اسماعیل در شرق بازار بزرگ تهران در جوار حرم مطهر امامزاده سید اسماعیل(ع) قرارگرفته است، یادآور شد: این میدان از دوره قاجار و در حافظه تاریخی شهر تهران جایگاهی دارد.

مدیرعامل سازمان نوسازی شهر تهران عنوان کرد: جداره این میدان به دلیل بی توجهی، در طول سالیان مختلف، وضعیت بسیار آشفته و نابسامانی داشته، اما از سال 1399 با همکاری کسبه و چهره‌های فعال و تأثیرگذار محلی و تسهیلگری دفتر توسعه محله بازار عملیات ساماندهی میدان

سیداسماعیل با مشارکت عملیاتی و مالی کسبه و با حمایت و پیگیری سازمان نوسازی شهر تهران آغاز شد.

به گفته هدایت بهسازی نمای جزیره میانی شامل تعویض کرکره و سایه¬بان¬ها،‌ حذف کولرهای آبی،‌ تعویض نعل درگاه های چوبی و جداره سازی با توجه به ارزش های تاریخی آن، بخشی از مرمت و ساماندهی این میدان بوده است.

مدیرعامل سازمان نوسازی شهر تهران خاطرنشان کرد: پس از تکمیل جداره¬سازی در جزیره میانی، عملیات اجرایی در جداره¬های پیرامون میدان و در ضلع شرقی ادامه یافت و در حال حاضر، اقدامات اجرایی و بهسازی کالبدی در این میدان به صورت پیوسته ادامه دارد.

هدایت با بیان این که این اقدام یکی از پروژه¬های موفق و اجرا شده در بازار بزرگ تهران است که با محوریت دفتر توسعه محله بازار و با مشارکت کسبه و همراهی مدیران شهرداری منطقه و ناحیه صورت پذیرفته، تأکید کرد: بی شک این اقدام در حفاظت و ارتقای هویت و ارزش های تاریخی بازار بزرگ تهران و کیفیت کالبدی و افزایش نظم بصری و ترافیکی آن بسیار تاثیرگذار خواهد بود.

به این مطلب امتیاز دهید

ساختمان آنلاین

ساختمان آنلاین، جامع ترین و تخصصی ترین سایت در زمینه صنعت ساختمان است. هدف اصلی این سایت اطلاع رسانی کامل و دقیق اخبار و رویدادها، ارائه آموزش های تخصصی و مورد نیاز این حوزه و معرفی برترین استارت آپ های فعال در حوزه های مختلف این صنعت رو به رشد و گسترده در کشور می‌باشد.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا