اجتماعی

توجه به بافت‌های تاریخی پایتخت و رفع موانع بخش خصوصی در حفظ این بناها

به گزارش ساختمان آنلاین به نقل از پایگاه اطلاع رسانی شورای اسلامی شهر تهران، مهدی عباسی رئیس کمیسیون معماری شهرسازی شورا در یکصد و ششمین جلسه شورا با بیان اینکه بافت‌های تاریخی تهران نیاز به توجه مضاعف دارد، اظهار کرد: در مستندات موجود نزدیک به 80 ملک تاریخی ارزشمند تهران خریداری و توسط شهرداری مرمت شده است. محله‌های تاریخی ارزشمند بوده و به عنوان هویت تهران و مردم سرزمین‌مان، باید بیشتر مورد توجه قرار بگیرند چرا که فرصت‌ها و ظرفیت‌‎های خود را داشته و منابع خوبی در گذشته به آن‌ها اختصاص پیدا کرده که در حال حاضر آماده بهره برداری است.
عباسی در ادامه با اشاره به به امکانات پیش بینی شده برای این محلات بیان کرد: مشاهده می‌شود بخش خصوصی هم علاقمند به حضور در این زمینه است اما نیازمند حمایت، تسهیل گری و رفع موانع است. قطعاتی از زمین‌های محله عودلاجان توسط شهرداری و نیروی انتظامی خریداری شد که در حال حاضر رها شده و باید طرحی متناسب با بافت تاریخی آنجا، برنامه ریزی شده و اجرایی شود تا بتوانیم از فرصت‌های اقتصادی گردشگری و همچنین هویتی آن بافت به عنوان یک میراث معنوی و تاریخی بهره کافی را ببریم.
رئیس کمیسیون معماری شهرسازی شورا در پایان از شهرداری درخواست کرد تا در قالب یک بسته یکپارچه به مطالعه این موضوع پرداخته و برنامه خود را برای آینده این بافت به شورا ارائه دهد.
به این مطلب امتیاز دهید

ساختمان آنلاین

ساختمان آنلاین، جامع ترین و تخصصی ترین سایت در زمینه صنعت ساختمان است. هدف اصلی این سایت اطلاع رسانی کامل و دقیق اخبار و رویدادها، ارائه آموزش های تخصصی و مورد نیاز این حوزه و معرفی برترین استارت آپ های فعال در حوزه های مختلف این صنعت رو به رشد و گسترده در کشور می‌باشد.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا