اجتماعی

همفکری تهران و تبریز و انتقال تجربیات ساماندهی بافت‌های فرسوده

به گزارش ساختمان آنلاین: به نقل از اداره ارتباطات و امور بین الملل سازمان نوسازی شهر تهران، مهدی هدایت با بیان اینکه قشر جمعیتی ساکن در بافت فرسوده نیازمند حمایت بیشتر دولت و جذب مشوق های ارائه شده است، افزود: جهت ترغیب شهروندان به نوسازی محل سکونت اعطای تسهیلات بلند مدت و کم بهره در کنار مشوق های رایگان از قبیل مجوز ساخت، خدمات فنی مهندسی، اضافه بنا و… می تواند در راستای تحقق قانون جهش تولید مسکن اثربخش باشد.

هوشیار، شهردار تبریز نیز در ادامه تصریح کرد: اقدامات خوبی در شهر تبریز در بافت های تاریخی و فرسوده آغاز شده است که می توان تجربیات آن را در اختیار سایر شهرها گذاشت. بر اساس این گزارش در پایان مقرر شد اقدامات مشترکی با سایر کلانشهرها در خصوص استفاده از ظرفیت های قانون جهش تولید مسکن با اخذ مصوبات لازم از شورای عالی مسکن کشور در احیای بافت های فرسوده انجام شود.

به این مطلب امتیاز دهید

ساختمان آنلاین

ساختمان آنلاین، جامع ترین و تخصصی ترین سایت در زمینه صنعت ساختمان است. هدف اصلی این سایت اطلاع رسانی کامل و دقیق اخبار و رویدادها، ارائه آموزش های تخصصی و مورد نیاز این حوزه و معرفی برترین استارت آپ های فعال در حوزه های مختلف این صنعت رو به رشد و گسترده در کشور می‌باشد.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا