اجتماعی

رضایت هنرمندان و شهروندان از رفع سد معبر در محوطه تئاتر شهر

سخنگوی شورای اسلامی شهر تهران از پایان بساط گری و دستفروشی در اطراف حریم تئاتر شهر خبر داد.

به گزارش ساختمان آنلاین، گردهمایی اصحاب هنر به مناسبت پاکسازی محوطه تئاتر شهر از سد معبر با حضور علیرضا نادعلی سخنگوی شورای اسلامی شهر تهران، هنرمندان صاحب‌نام تئاتر، سینما و تلویزیون، مدیرعامل و برخی از اعضای هیات مدیره خانه تئاتر، سید محمد رضا موسوی شهردار منطقه ۱۱ تهران، مسعود رنجبریان مدیر عامل شرکت شهربان حریم بان برگزار شد.

بر اساس این گزارش، علیرضا نادعلی سخنگوی شورای اسلامی شهر تهران ضمن تاکید بر اینکه باید به بوستان‌های شهر تهران توجه ویژه ای شود تا خانواده‌ها بتوانند از بوستان‌های شهر تهران استفاده کنند، گفت:

موضوع جمع آوری دست فروشان اطراف تئاتر شهر از دغدغه‌های مهم مدیریت شهری تهران و خواسته هنرمندان خوب کشور بود که این اقدام طی چند روز گذشته توسط شرکت شهربان و حریم بان با کمک شهرداری‌های منطقه ۱۱ و منطقه ۶ و ستاد ساماندهی مشاغل صورت گرفت؛ پیش از این در بخش‌های شمالی و غربی بوستان دانشجو و تئاتر شهر شاهد موارد بسیاری از آسیب‌های اجتماعی بودیم که با حضور دست‌فروشان بر میزان این آسیب‌ها اضافه شده بود و سال‌ها بود هم مردم و هم هنرمندان از این موضوع گلایه داشتند، وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی نیز از شهردار این درخواست را داشت که خوشبختانه طی این هفته و با سختی فراوان اما به خوبی انجام شد.

سخنگوی شورای اسلامی شهر تهران در رابطه با ساماندهی دستفروشانی که در بوستان دانشجو مشغول به کار بودند اظهار کرد: همکاران ما در شرکت ساماندهی مشاغل مجدانه این موضوع را دنبال می‌کنند که  مکانی را به عنوان جایگزین در همان اطراف برای این افراد فراهم کنند تا این عزیزان به کسب و کارشان ادامه دهند.

نادعلی همچنین به موضوع آینده دستفروشان محوطه تئاتر شهر اشاره کرد و گفت: این قشر زحمت کش برای ما عزیز هستند چرا که خرجی خانواده هایشان از این طریق تامین می شود. از این رو باید برای فضایی برای دستفروشان ایجاد شود، اما درمجموع تاکید داریم حقوق عمومی مردم نسبت به اشخاص اولویت دارد.

وی در پاسخ به سوالی مبنی بر اینکه آیا امکان این است که در آینده دستفروشان به محوطه تئاتر شهر برگردند، ادامه داد: به هیچ عنوان دیگر در این محوطه هنری شاهد بساط گری یا دستفروشی نخواهیم بود.

سیدمحمدجواد طاهری مدیر مجموعه تئاتر شهر با بیان اینکه حمایت شورای شهر تهران و ضابطان قضایی در پاکسازی محوطه تئاتر شهر ستودنی است، افزود: تئاتر شهر چندروزی است که نفس می کشد و امیدواریم این امر استمرار داشته باشد.

او اظهارداشت: از شهرداری می خواهم برای دستفروشان محلی را تعیین کند تا آنان بتوانند امرار معاش کنند.
مدیر مجموعه تئاتر شهر تاکیدکرد: شهرداری در اجرای طرح پاکسازی محوطه تئاتر شهر شجاعانه و جسورانه وارد عمل شد.

به این مطلب امتیاز دهید

ساختمان آنلاین

ساختمان آنلاین، جامع ترین و تخصصی ترین سایت در زمینه صنعت ساختمان است. هدف اصلی این سایت اطلاع رسانی کامل و دقیق اخبار و رویدادها، ارائه آموزش های تخصصی و مورد نیاز این حوزه و معرفی برترین استارت آپ های فعال در حوزه های مختلف این صنعت رو به رشد و گسترده در کشور می‌باشد.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا