اجتماعی

تجمع اعتراضی مهندسان مقابل وزارت راه و شهرسازی برای چندمین بار!

اعضای نظام مهندسی تهران در اعتراض به شیوه نامه تشخیص صلاحیت اشخاص حقوقی طراح و ناظر برای بار چندم در مقابل وزارت راه و شهرسازی تجمع کردند.

به گزارش ساختمان آنلاین، روز چهارشنبه اعضای نظام مهندسی تهران برای چندمین بار نسبت شیوه نامه تشخیص صلاحیت اشخاص حقوقی طراح و ناظر در مقابل وزارت راه و شهرسازی تجمع کردند.

شیوه نامه ای که بیش از ۳۰ ماه معیشت مهندسین و تولید مسکن را مختل کرده است و باوجود اینکه قریب به ۲ ماه از ابطال آن توسط هیئت عمومی دیوان می‌گذرد همچنان مورد بی‌توجهی وزارت داه و شهرسازی میباشد و گویا عزمی برای حل این معضل بزرگ در وزارت راه و شهرسازی وجود ندارد.

امروز نیز مهندسین برای چندمین بار با تجمع در مقابل وزارت راه و شهرسازی خواستار رسیدگی به وضع موجود و تعیین تکلیف کار و معیشت خود شدند لازم به ذکر است که تعداد شرکت‌های تعطیل شده از مرز ۱۱۰۰ شرکت گذشته است.

تعطیلی بیش از 1100 شرکت در 30 ماه |عزمی برای حل این معضل بزرگ در وزارت راه و شهرسازی وجود ندارد !

سرگردانی شرکت های طراح و ناظر پس از ابلاغ شیوه نامه جدید

 این ماجرا از زمانی شروع شد که وزارت راه و شهرسازی پس از ابلاغ شیوه نامه جدید که موجب تعطیلی و سرگردانی شرکت های طراح و ناظر شده بود در اقدامی ناباورانه شیوه نامه ای هم در خصوص شرکت های سازندگان ابلاغ نموده است که آن نیز موجب نابسامانی و ایجاد مشکلات عدیده برای شرکت های مجری شده است. 

تجمع مهندسان مقابل وزارت راه و شهرسازی

ابطلال شیوه نامه با رای دیوان

پس از این تجمع و حل نشدن مشکل بوجود آمده، ستاد اتحاد صنفی در پی بخشنامه جدید وزارت راه، شکایتی را از وزارت راه و شهرسازی تقدیم دیوان عدالت اداری نمود که دیوان پس از بررسی، رای به ابطال آن داد.

تجمع مهندسان مقابل وزارت راه و شهرسازی

قانون گریزی وزارت راه با وزیر جدید

 وزارت راه شیوه نامه را ابطل نکرد تا اینکه  در روز دوشنبه نوزدهم تیرماه  تمامی گروه ها و انجمن های صنفی شامل طراح و ناظر، سازندگان، خدمات آزمایشگاهی مهندسین مهر، پردیس مهندس، اعضای هیات مدیره ادوار گذشته سازمان در کنار سایر اعضای حقوقی سازمان که نگران سرنوشت مبهم شرکت های خود بودند در مقابل وزارت راه و شهرسازی حضور پیدا کرده و یکصدا خواستار احترام به قانون و اجرای رای هیات عمومی دیوان عدالت اداری در خصوص ابطال شیوه نامه تشخیص صلاحیت اشخاص حقوقی طراح و ناظر عضو سازمان نظام مهندسی ساختمان شدند که نتیجه آن منجر به تمدید موقت کلیه پروانه‌های مهندسان ساختمان شد.

تجمع مهندسان مقابل وزارت راه و شهرسازی

باید در آخر گفت که آقای بذرپاش که خود را نیرویی انقلابی می داند تا کی می خواهد از تمکین قانون فرار و رای صادر شده دیوان عدالت مبنی بر ابطال شیوه نامه را اجرا کند.

5/5 - (2 امتیاز)

ساختمان آنلاین

ساختمان آنلاین، جامع ترین و تخصصی ترین سایت در زمینه صنعت ساختمان است. هدف اصلی این سایت اطلاع رسانی کامل و دقیق اخبار و رویدادها، ارائه آموزش های تخصصی و مورد نیاز این حوزه و معرفی برترین استارت آپ های فعال در حوزه های مختلف این صنعت رو به رشد و گسترده در کشور می‌باشد.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا