اجتماعی

ضرورت جابجایی سکوی میانی تخلیه زباله دارآباد

زهرا شمس‌احسان عضو و رئیس کمیته اجتماعی شورای شهر تهران صبح امروز (یکشنبه) در صد و شصت و یکمین جلسه شورا در تذکر‌ پیش از دستور خود ضمن تشکر از برگزارکنندگان جشن ۱۰ کیلومتری نکوداشت روز عید غدیر اظهار داشت: قطعا این اقدام‌ بسیار ارزشمند و بی نظیر در ابعاد مختلف قابل تقدیر است.

به گزارش ساختمان آنلاین، شمس‌احسان در ادامه با اشاره به ضرورت جابجایی سکوی میانی تخلیه زباله دارآباد اظهار داشت: در مکان‌یابی ایستگاه‌های میانی برای جمع‌آوری پسماند، رعایت پیوست‌ها و ملاحظات محیط زیستی، اجتماعی، ترافیکی، شهرسازی، زمین‌شناختی، زیباشناختی و بهداشتی از قبیل تصفیه‌سازی و بی‌خطرسازی شیرابه حاصل از پسماندهای خانگی بسیار کلیدی است.

عضو شورای اسلامی شهر تهران افزود: به طور کلی مکان و موقعیت ایستگاه نباید مورد اعتراض شهروندان قرار گیرد و علاوه بر آن، قابلیت دسترسی مطلوب ماشین‌آلات نسبتاً سنگین برای جمع‌آوری و انتقال نهایی پسماند فراهم باشد.

وی با بیان اینکه سکوی میانی تخلیه زباله دارآباد واقع در منطقه 1 شهر تهران در سال‌هایی طراحی و تجهیز شده که محدوده مجاور آن خالی از سکونت بوده است، خاطرنشان کرد: متاسفانه امروزه با گسترش ساخت و ساز، این ایستگاه به نوعی در وسط بافت مسکونی قرار گرفته که عملاً با شَهریّتِ(شهر-بودگی) این محدوده مغایرت اساسی دارد.

شمس‌احسان اظهار داشت: با عنایت به وصول شکایات متعدد شهروندان این محدوده در ارتباط با نوع فعالیت این ایستگاه از لحاظ آلودگی هوا، بوی ناخوشایند و آلودگی صوتی (به ویژ در شب)، چالش عدم رعایت مسافت لازم تا حریم منطقه مسکونی مضاعف می‌کند.

رئیس کمیته اجتماعی شورای اسلامی شهر تهران گفت: در راستای پاسخگویی به مطالبات شهروندان ضرورت دارد که زمین‌های مناسب‌تری که چالش‌های محیطی و اجتماعی کمتری برای شهروندان ایجاد می‌کنند، به عنوان مکان جایگزین انتخاب شود.

شمس‌احسان افزود: در مورد دیگر برای مثال ایستگاه میانی جمع آوری پسماند  ضلع غربی دریاچه شهدای خلیج فارس که در مجاورت میدان میوه و تره بار و باغ سمن هاست و همینطور ورودی اصلی غربی دریاچه محسوب می‌شود، ایجاد منظره نامناسب، بوی نامطبوع و آلودگی بسیار کرده است.

وی گفت: با توجه به موارد فوق الذکر و جلوگیری از ادامه روند حاضر؛ از مدیریت شهری تهران انتظار دارم برای ارتقای منفعت عمومی شهروندان، از طریق کار کارشناسی نقاط جایگزین را مورد بررسی قرار دهد و ملاحظات محیط زیستی به ویژه توان اکولوژیکی منطقه و حفظ سلامت شهروندان را در اولویت قرار دهد و گزارش نهایی را در صحن شورا ارائه کند.

به این مطلب امتیاز دهید

ساختمان آنلاین

ساختمان آنلاین، جامع ترین و تخصصی ترین سایت در زمینه صنعت ساختمان است. هدف اصلی این سایت اطلاع رسانی کامل و دقیق اخبار و رویدادها، ارائه آموزش های تخصصی و مورد نیاز این حوزه و معرفی برترین استارت آپ های فعال در حوزه های مختلف این صنعت رو به رشد و گسترده در کشور می‌باشد.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا