اجتماعی

تولید مسکن با بهره‌گیری از ظرفیت اتحادیه تعاونی‌های عمرانی 

به گزارش ساختمان آنلاین به نقل از اداره ارتباطات و امور بین الملل سازمان نوسازی شهر تهران، مهدی هدایت با اشاره به رویکرد شهرداری تهران برای تأمین مسکن استطاعت پذیر از انعقاد تفاهم نامه همکاری مشترک سازمان نوسازی و اتحادیه تعاونی های عمرانی شهر تهران برای تولید مسکن خبر داد.
مدیرعامل سازمان نوسازی شهر تهران خاطرنشان کرد: با توجه به ضرورت ها و مشکل مسکن در شهر تهران و این که جمعیت قابل توجهی از شهروندان تهرانی مستأجر هستند، مدیریت شهری موضوع تشکیل قرارگاه جهادی مسکن را با هدف رفع موانع تولید مسکن و مشارکت شهرداری در جهت خانه دار کردن اقشار کم درآمد و مستأجرین شهر تهران در دستور کار قرار داد.
هدایت با اشاره به مأموریت سازمان نوسازی شهر تهران برای احیاء و نوسازی بافت های فرسوده، پلاک های ناپایدار و اراضی رها شده، تصریح کرد: وظیفه ما این است که بتوانیم از ظرفیت همه نهادها و مجموعه هایی که می توانند در این مسیر ما را یاری کنند، کمک بگیریم.
مدیرعامل سازمان نوسازی شهر تهران با اشاره به رویکرد شهرداری در موضوع قرارگاه جهادی مسکن برای استفاده از ظرفیت های بخش خصوصی و بالاخص ظرفیت تعاونی ها، ادامه داد: خوشبختانه اتحادیه تعاونی های عمرانی شهر تهران از ظرفیت قابل توجهی برخوردار است و امیدواریم امضای این تفاهم نامه مسیری باشد در جهت تولید مسکن ارزان قیمت برای جمعیت مستأجر و اقشار ضعیف اقتصادی جامعه که تا به امروز نتوانستند بحث مسکن خود را در شهر تهران حل کنند و متأسفانه سالانه شاهد رانده شدن این اقشار از شهر تهران به حاشیه ها هستیم.
بر اساس این گزارش همکاری و مشارکت در طرح، ساخت و سرمایه گذاری مسکن ناظر به تولید واحد مسکونی در اراضی متعلق به طرفین در مناطق بیست و دوگانه شهرداری تهران موضوع اصلی این تفاهم نامه است.
به این مطلب امتیاز دهید

ساختمان آنلاین

ساختمان آنلاین، جامع ترین و تخصصی ترین سایت در زمینه صنعت ساختمان است. هدف اصلی این سایت اطلاع رسانی کامل و دقیق اخبار و رویدادها، ارائه آموزش های تخصصی و مورد نیاز این حوزه و معرفی برترین استارت آپ های فعال در حوزه های مختلف این صنعت رو به رشد و گسترده در کشور می‌باشد.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا