اجتماعی

لزوم تسریع اسقاط خودروهای فرسوده از سوی وزارت صمت و راهور/ تقویت حمل و نقل عمومی راهکار اساسی کاهش ترافیک

به گزارش ساختمان آنلاین:   مهدی چمران رئیس شورای اسلامی شهر تهران در هشتاد و نهمین جلسه شورا با یادآوری این موضوع که طرح خروج خودروهای فرسوده همزمان با شماره گذاری جدید از دوره دوم شورا مطرح بوده است، گفت: تردد خودروهای فرسوده به اقتصاد ملی آسیب می زند. بنزینی که این خودروها مصرف می کنند یارانه دارد و به کشور ضرر وارد می کند.
وی با تأکید بر اینکه قانون هوای پاک وجود دارد و باید عملیاتی شود، گفت: این قوانین باید مرور و به روز شود و پس از آن به سمت عملیاتی شدن برویم؛ تا توسعه حمل و نقل عمومی محقق نشود، در این زمینه به جایی نخواهیم رسید.
رئیس شورای اسلامی شهر تهران با بیان اینکه ورود اتوبوس و تجهیز حمل و نقل عمومی مهمترین راه حل کاهش ترافیک تهران خواهد بود، افزود: بر همین اساس  سه شنبه از شهردار تهران دعوت خواهیم کرد که در خصوص ورود اتوبوس ها و توسعه مترو در صحن شورا توضیح دهد.
چمران با بیان اینکه وزارت صمت و پلیس راهنمایی و رانندگی که مسئولیت اسقاط خودروها را دارند هرچه سریعتر اقدام کنند، گفت: ما نیز این موضوع را عملیاتی خواهیم کرد.
به این مطلب امتیاز دهید

ساختمان آنلاین

ساختمان آنلاین، جامع ترین و تخصصی ترین سایت در زمینه صنعت ساختمان است. هدف اصلی این سایت اطلاع رسانی کامل و دقیق اخبار و رویدادها، ارائه آموزش های تخصصی و مورد نیاز این حوزه و معرفی برترین استارت آپ های فعال در حوزه های مختلف این صنعت رو به رشد و گسترده در کشور می‌باشد.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا