اجتماعی

سرمایه‌های بازنشستگان در سازمان بازنشستگی صیانت شوند

به گزارش ساختمان آنلاین: محمد آخوندی رئیس کمیسیون برنامه و بودجه شورای اسلامي شهر تهران به منظور بررسی آخرین وضعیت سازمان بازنشستگی شهرداری تهران از این سازمان بازدید کرد.
در این بازدید رئیس کمیسیون برنامه و بودجه شورای اسلامی شهر تهران بر ضرورت تکریم بازنشستگان از سوی این سازمان تاکید کرد و گفت: مدیران سازمان‌بازنشستگی به گونه ای رفتار و عمل کنند که بازنشستگان این سازمان را محلی برای رفع معضلات و مشکلات خود بدانند.
وی با اشاره به اینکه سرمایه های کارکنان بازنشسته شهرداری در سازمان بازنشستگی می بایست حفاظت و صیانت شوند بر افزایش سرمایه های این سازمان تاکید کرد.
آخوندی در ادامه گفت: حل و فصل دعاوی حقوقی جاری سازمان بازنشستگی در حوزه سرمایه گذاری و املاک یک ماموریت مهم برای این سازمان به حساب می آید که منافع بازنشستگان شهرداری می بایست در آنها تامین شود.
رئیس کمیسیون برنامه و بودجه شورای اسلامی شهر تهران خاطر نشان کرد: انجام سرمایه گذاری های جدید و ایجاد ارزش افزوده برای بازنشستگان از دیگر موضوعاتی است که می بایست از سوی سازمان بازنشستگی مد نظر قرار گیرد.
آخوندی در ادامه ضمن تشکر از مالکی مدیرعامل سازمان بازنشستگی شهرداری تهران و مدیران و معاونان این سازمان به دلیل ساماندهی فعالیت‌ها و پیگیری مطالبات بازنشستگان خواستار نظارت مستمر بر شرکت های زیر مجموعه برای جلوگیری از بروز هرگونه تخلف شد.
کمک کمیسیون بودجه شورا در رفع معضل کسری بودجه سازمان بازنشستگی
رییس کمیسیون برنامه و بودجه شورای اسلامی شهر تهران در خاتمه گفت: با توجه به تصمیمات صورت گرفته در خصوص پرداختی ماهیانه بازنشستگان کسری بودجه ای در این حوزه ایجاد مي شود که کمیسیون بودجه این آمادگی را دارد تا همراهی لازم را در اين خصوص با این سازمان داشته باشد.
گفتنی است در جریان این بازدید چگونگی جبران هزینه های سازمان بازنشستگی و نحوه پرداخت تعهد شهرداری در زمینه کسورات بازنشستگان شهرداری، چگونگی تامین سبد کالا، تورهای تفریحی و زیارتی و وام بازنشستگان مورد بررسی قرار گرفت.
همچنین اصلاح حقوق و رساندن آن به کف دریافتی بازنشستگی برای ۲۸۰ نفر از کارکنان متوفی شهرداری که در سنین جوانی فوت شده و میزان پرداختی آنان کمتر از ۲۵ سال بود نیز مورد بررسی قرار گرفت و مقرر گردید تا بودجه ترمیم حقوق در این زمینه مد نظر قرار گیرد.
گفتنی است در جریان این بازدید رئیس سازمان بازنشستگی شهرداری تهران گزارشی از وضعیت بازنشستگان، پرداختی ها، کسورات، وضعیت شرکت ها و … این سازمان ارائه داد.
به این مطلب امتیاز دهید

ساختمان آنلاین

ساختمان آنلاین، جامع ترین و تخصصی ترین سایت در زمینه صنعت ساختمان است. هدف اصلی این سایت اطلاع رسانی کامل و دقیق اخبار و رویدادها، ارائه آموزش های تخصصی و مورد نیاز این حوزه و معرفی برترین استارت آپ های فعال در حوزه های مختلف این صنعت رو به رشد و گسترده در کشور می‌باشد.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا