اجتماعی

ابهامات بسیار سازمان باید رفع شود

عضو شورای اسلامی شهر تهران گفت: سازمان خدمات و مشارکت‌های اجتماعی بر اساس گزارش حسابرس رسمی شورا دارای ابهامات فراوان است که می‌بایست تعیین تکلیف شود و نیز تکالیفی که شورا برای آن تعیین نموده را عمل نماید.

به گزارش ساختمان آنلاین، احمد صادقی در یکصد و چهل و دومین جلسه شورا و پس از استماع گزارش حسابرس رسمي شوراي اسلامي شهر تهران در خصوص حسابرسی سازمان خدمات و مشاركت هاي اجتماعي شهرداری تهران، براي سال های مالی 1396 لغايت 1399 گفت: در این گزارش نکاتی وجود دارد که از مدیر عامل فعلی می خواهم این موارد را پیگیری نماید و نیز مواردی به عنوان تکالیف از سوی شورا برای این سازمان مشخص شده که انتظار داریم این موارد نیز تعیین تکلیف شود.

صادقی در ادامه افزود: این سازمان تشکیل شده تا سبب جلب مشارکت های مردمی شود اما اینکه صرفا از شهرداری بودجه گرفته شود و به نیازمندان کمک کند به چه معنا است، نه هماهنگی بین دستگاهی وجود دارد نه مشارکت مردمی! اگر قرار بود صرفا پول به مددجویان توزیع شود نیاز به این سازمان عریض و طویل نبود.

وی ادامه داد: در گزارش حسابرس آمده که این سازمان مبالغی را به یک سری موسسات پرداخت کرده اما نگفتند که این مبالغ در ازای چه کارهایی بوده و این موسسات قرار بوده چه کارهایی انجام دهند. این در حالی است که خیلی از این موسسات وجود خارجی نداشتند و حتی بنده در سامانه ثبت شرکت ها و ان جی او ها و حتی در گوگل که جستجو کردم نامی از این موسسات نبود. در کنار این موارد بدهی سنگین این سازمان به خودرو سرویس نیز محل سوال است.

صادقی در ادامه افزود: از جمله موارد قابل پیگیری نیز این است که در شهرک غرب برای مال الاجاره یکی از غرف برای مکان تجاری 4 میلیون تومان برای کل سال دادند و حسابرس محترم نیز به این موضوع ورود نکرده که این مبلغ بر چه اساس تعیین شده آیا نظر کارشناس رسمی دادگستری بوده؟

صادقی افزود: از این موارد زیاد است و امیدواریم در دوره جدید مدیریت شهری به این موضوعات ورود کنند. حتی اگر فعل یا ترک فعل بوده باشد.
صادقی در ادامه خاطر نشان ساخت: تکالیفی از سوی کمیسیون برنامه و بودجه پس از استماع گزارش حسابرس مصوب شده که امیدواریم سازمان به این تکالیف عمل کند. این تکالیف 7 بندی به شرح ذیل می باشد؛
1- سازمان موظف است در خصوص موارد ذیل تعیین تکلیف نموده و گزارش مربوطه را حداکثر تا پایان تیر ماه 1402 ارایه نماید.
الف- سازمان باید نتیجه دعوی حقوقی جهت حصول مطالبات اجاره رستوران ها و غرفه های تحت اختیار را ارایه نماید.
ب- ملک بعثت متعلق به سازمان اوقاف بوده و در قالب قرارداد اجاره در اختیار سازمان است که باید تعیین تکلیف شود.
ج- انتقال مالکیت مجموعه رستوران های اقوام به نام سازمان تعیین تکلیف شود.

2- سازمان ملزم به رعایت مفاد اساسنامه در خصوص منظور نمودن ارزش اموال منقول و غیر منقول به حساب سرمایه و نیز تشکیل جلسات هیات مدیره و تعیین یکی از اعضای هیات مدیره برای امضا و اسناد اوراق تعهد آور سازمان علاوه بر مدیر عامل می باشد.

3- سازمان ملزم به رعایت مفاد آیین نامه مالی در انعقاد قرار داد ضرورت ایجاد تعهد بر مبنای دوره عمل بودجه می باشد.

4- سازمان موظف است نسبت به تامین زیر ساخت های لازم برای رعایت مفاد قانون مبارزه با پولشویی و دستور العمل های مربوطه اقدام نماید.

5- سازمان موظف است تعیین تکلیف حساب های دریافتنی ها و پرداختنی های اقلام راکد و سنواتی را در دستور کار قرار دهد.

6- سازمان موظف است گزارش عدم رعایت مصوبات کمیسیون معاملات، مناقصات، مزایدات و ترک تشریفات ارایه نماید.

7- در پایان هزینه مازاد بربودجه مصوب تخصیص یافته بر خلاف قانون بوده و سازمان موضف است در چارچوب مصوبات بودجه برنامه ریزی و هزینه نماید.

به این مطلب امتیاز دهید

ساختمان آنلاین

ساختمان آنلاین، جامع ترین و تخصصی ترین سایت در زمینه صنعت ساختمان است. هدف اصلی این سایت اطلاع رسانی کامل و دقیق اخبار و رویدادها، ارائه آموزش های تخصصی و مورد نیاز این حوزه و معرفی برترین استارت آپ های فعال در حوزه های مختلف این صنعت رو به رشد و گسترده در کشور می‌باشد.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا