اجتماعی

سامانه پایش پروژه‌های مناسب‌سازی ایجاد می‌شود

به گزارش ساختمان آنلاین:  به نقل از روابط عمومی معاونت شهرسازی و معماری شهرداری تهران، حمیدرضا صارمی که دبیری ستاد مناسب سازی فضاهای شهری برای معلولین جسمی و حرکتی را نیز بر عهده دارد، در خصوص این جلسه گفت: مناسب سازی در سه فاز بوستان ها و فضای سبز، معابر و ابنیه شهرداری تهران انجام می شود که فاز  نخست پروژه های پایلوت مربوط به سال جاری در حال اجرا است.
معاون شهرسازی و معماری شهردار تهران ادامه داد: بر اساس شاخص های تدوین شده و ارزیابی صورت گرفته، پیشرفت عملیات مناسب سازی پروژه های پایلوت 1401 مناطق 22 گانه، در حوزه مناسب سازی معابر 56 درصد، ساختمان های شهرداری60 درصد و بوستان ها 55 درصد بوده است و شهرداران مناطق 22 گانه، ملزم به تحويل نهايي فاز اول پروژه هاي پايلوت مناسب سازی سال 1401 تا 15 آبان ماه سال جاری شده اند.
صارمی افزود: علی رغم محدودیت های بودجه ای که اکنون با آن مواجه هستیم، علاوه بر تکالیف برنامه جامع مناسب سازی، لیست آدرس منازل 8700 نفر از افراد دارای معلولیت را همراه با نوع معلولیت آن ها به شهرداری های مناطق ارسال کردیم تا همزمان با اجرای برنامه جامع، هر منطقه به صورت پایلوت دو محور که مشرف به بالاترین فراوانی منازل این عزیزان و جانبازان عالیقدر است را مناسب سازی کنند.
معاون شهردار تهران در پایان با اشاره به مصوبات این جلسه گفت: در جلسه مذکور قرار شد، معاونت شهرسازی و معماری نسبت به هماهنگی با معاونت های ذیربط به منظور ایجاد سامانه پایش پروژه های مناسب سازی اقدام کند و همچنین به دستور معاون محترم هماهنگی و امور مناطق، نماینده ای از سوی ایشان به منظور رصد اقدامات مناطق 22 گانه در زمینه مناسب سازی تعیین شود. ضرورت بازنگری دستورالعمل تشکیل کمیته های مناسب سازی و تعریف پست سازمانی برای دبیران مناسب سازی مناطق توسط معاونت هماهنگی و امور مناطق نیز از دیگر مصوبات جلسه بود.

به این مطلب امتیاز دهید

ساختمان آنلاین

ساختمان آنلاین، جامع ترین و تخصصی ترین سایت در زمینه صنعت ساختمان است. هدف اصلی این سایت اطلاع رسانی کامل و دقیق اخبار و رویدادها، ارائه آموزش های تخصصی و مورد نیاز این حوزه و معرفی برترین استارت آپ های فعال در حوزه های مختلف این صنعت رو به رشد و گسترده در کشور می‌باشد.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا