اجتماعی

لزوم بهبود نظام پرداخت عادلانه و هماهنگ کارکنان شهرداری تهران

عضو شورای اسلامی شهر تهران بر لزوم بهبود نظام پرداخت عادلانه و هماهنگ کارکنان شهرداری تهران تاکید کرد.

به گزارش ساختمان آنلاین، زهرا شمس‌احسان عضو شورای اسلامی شهر تهران در صد و چهل و چهارمین جلسه شورا در متن تذکر پیش از دستور خود با تاکید بر بهبود نظام پرداخت عادلانه و هماهنگ کارکنان شهرداری تهران اظهار داشت:
از ابتدای تشکیل شورای ششم، دغدغه جمعی اعضای شورای اسلامی شهر حقوق و مزایای کارکنان خدوم شهرداری تهران بوده است.

شمس‌احسان ادامه داد: این‌ مطالبه‌ باعث شد در سال 1401، سبب‌ تدوین بسته‌های خرسندساز برای کارکنان شهرداری تهران شد.
رئیس کمیته اجتماعی شورای اسلامی شهر تهران گفت: با توجه به ضرورت پرداخت عادلانه به کارکنان، نگرانی‌هایی نسبت به پرداخت حقوق و دستمزد کارکنان شهرداری مناطق، سازمان‌ها و شرکت‌های وابسته وجود دارد.

وی افزود: گاها شکاف بین بیشترین و کمترین حقوق و دستمزد کارکنان شهرداری تهران بین سازمان‌ها و شرکت‌های زیر حوزه یک معاونت مشاهده می‌شود و این دغدغه هم‌اکنون بیشتر بین کارکنان تابع قانون نظام هماهنگ پرداخت کارکنان دولت که نیروهای ثابت و بدنه باتجربه و قدیمی شهردای تهران است احساس می‌شود و روند مذکور موجب کاهش انگیزه و بهره وری کارکنان می‌شود.

شمس‌احسان اظهار داشت: علی‌رغم مکاتبات صورت گرفته توسط مجموعه مدیریت شهری تهران جهت اخذ مجوز سازمان امور استخدامی باید این موضوع با سرعت بیشتری پیگیری شود تا این مدل تنوع در استخدام در نیروی انسانی را ساماندهی کنیم تا عدالت در پرداخت مدنظر قرار گیرد.

عضو شورای اسلامی شهر تهران گفت: شهرداری تهران در برخی از موارد از قبیل حق مسکن، حق ناهار، حق کارشناسی و مخصوصاً فرمول محاسبه اضافه کار پرسنل مطلوب‌تر عمل شود.

شمس‌احسان گفت: به دليل اهميت موضوع و لزوم نقش آفرينی فعالانه مجموعه مديريت شهری تهران در بالا بردن کیفیت معیشت پرسنل، حفظ عزت نفس این عزیزان و اتخاذ تدابير لازم براي بهبود نظام پرداخت هماهنگ و عادلانه کارکنان شهرداری تهران، شهردار تهران باید در این زمینه اقدامات مقتضی را ترتیب داده و گزارشی از نحوه حل این مسائل ارائه کند.

به این مطلب امتیاز دهید

ساختمان آنلاین

ساختمان آنلاین، جامع ترین و تخصصی ترین سایت در زمینه صنعت ساختمان است. هدف اصلی این سایت اطلاع رسانی کامل و دقیق اخبار و رویدادها، ارائه آموزش های تخصصی و مورد نیاز این حوزه و معرفی برترین استارت آپ های فعال در حوزه های مختلف این صنعت رو به رشد و گسترده در کشور می‌باشد.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا