اجتماعی

ساز و کار مشترکی میان شورای عالی استان‌ها و سازمان شهرداری‌ها و دهیاری‌ها ایجاد شود

به گزارش  ساختمان آنلاین به نقل از پایگاه اطلاع‌رسانی شورای عالی استان‌ها، پرویز سروری رئیس شورای عالی استان‌ها در نشست هم‌اندیشی اعضای این شورا با مهندس مهدی سلیمی رئیس سازمان شهرداری‌ها و دهیاری‌های کشور با خیرمقدم و تبریک انتصاب وی، گفت: ما در شورای عالی استان‌ها در یک سال گذشته با تعامل و هماهنگی و هم افزایی با دستگاه‌های مختلف توانستیم اهمیت شوراها را تبیین و آن را تا حدودی احیا کنیم.

وی افزود: هر چند هنوز فاصله هست بین آنچه که در قانون اساسی و قوانین دیگر در مورد شوراها آمده با آنچه هستیم اما در این یک‌سال گام‌های مهمی در این راستا برداشته شده است و امیدواریم به چیزی که در قانون اساسی و مطالبات امام(ره) از شوراهاست، برسیم.

سروری در ادامه شوراها را سبد ارزشمند و متکثری از اقوام، مذاهب، قومیت‌ها و غیره دانست و اظهار داشت: ظرفیت بزرگ ۱۲۶ هزارنفری شوراها این امکان را فراهم می‌کند که مشکلات از کوچک‌ترین روستاها تا بزرگترین شهرها به مسئولان امر منتقل شود.

رئیس شورای عالی‌استان‌ها خاطرنشان کرد: حضور مردم ظرفیت و انرژی را به حاکمیت منتقل می‌کند و باعث روشنایی می‌شود که شوراها تبلور این موضوع هستند.

وی سازمان شهرداری‌ها و دهیاری‌ها را یکی از مهم‌ترین دستگاه‌هایی معرفی کرد که می‌تواند نقش مؤثری در تعامل با شوراها و مدیریت شهری داشته باشد و بیان کرد: آن‌چه امروز در مجموعه مدیریت شهری وجود دارد با توقع مردم سازگاری ندارد و فاصله زیادی میان توقعات اجتماعی و مدیریت شهری وجود دارد در حالی که مردم انتظار دارند، خدمات کیفی‌تر و اثربخش تر باشد اما نتوانستیم به آن نقطه قابل قبول برسیم.

 

سروری عنوان کرد: وزارت کشور کمال همکاری را با ما در شورای عالی استان‌ها داشته است و هر جا درخواستی بوده، وزارت کشور ما را از خودش دانسته اما با همه این‌ها نیاز داریم ساز و کار مشترکی با سازمان شهرداری‌ها و دهیاری‌ها داشته باشیم تا به نقطه مطلوب برسیم.

رئیس شورای عالی استان‌ها با اشاره به این موضوع که تزریق قطره چکانی ما را به اهداف از پیش تعیین شده نمی‌رساند، گفت: خوشبختانه رئیس‌جمهور به حوزه مدیریت شهری توجه بسیار دارند و اراده برای حل معضلات شهری وجود دارد و امیدواریم با همکاری نزدیک با مجموعه دولت و سازمان شهرداری‌ها و دهیاری‌ها که از دغدغه‌های اصلی اعضای شورای عالی استان‌ها نیز است، گام‌های مؤثری برداریم.

به این مطلب امتیاز دهید

ساختمان آنلاین

ساختمان آنلاین، جامع ترین و تخصصی ترین سایت در زمینه صنعت ساختمان است. هدف اصلی این سایت اطلاع رسانی کامل و دقیق اخبار و رویدادها، ارائه آموزش های تخصصی و مورد نیاز این حوزه و معرفی برترین استارت آپ های فعال در حوزه های مختلف این صنعت رو به رشد و گسترده در کشور می‌باشد.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا