اجتماعی

شهرداری به تنهایی نمی‌تواند با ساخت‌وسازهای غیرمجاز مقابله کند

نایب رئیس شورای شهر: ساخت و سازهای غیرمجاز از موضوعات بسیار مبتلابه مدیریت شهری در کل کشور است؛ در تهران به دلیل گرانی زمین و... با کوچکترین اهمال در مسیر مبارزه با این روند، شاهد شکل‌گیری یک پدیده زشت اجتماعی خواهیم بود.

به گزارش ساختمان آنلاین، با چنین رشدی، خدمت‌دادن به شهر مختل خواهد شد. نمی‌توانیم وقوع حوادثی همچون زلزله را ندیده گرفت. در چنین شرایطی به هیچ‌وجه نمی‌توانیم در راه مبارزه با این ساخت‌وسازهای غیرمجاز قصور و کوتاهی کنیم.

در هر نقطه‌ای ساخت و ساز غیرمجاز اتفاق بیفتد، از شهرداری می‌خواهیم که با قاطعیت عمل کند. هرچند کار در این زمینه قرارگاهی است و شهرداری به تنهایی نمی‌تواند معضل را حل کند و ناجا و مجموعه‌های دیگر باید کنار هم قرار بگیرند و نسبت به این تهدید عملکردی جدی داشته باشند.

نگرانی من این بود که حادثه در خلازیر منجر به توقف تخریب شود. اگر روزی دست کنترلی شهرداری و نیروهای انتظامی از منطقه کوتاه شود، این ساختمان‌های ناایمن به سکونتگاه‌های رسمی تبدیل خواهند شد و فاجعه انسانی رخ می‌دهد.

به این مطلب امتیاز دهید

ساختمان آنلاین

ساختمان آنلاین، جامع ترین و تخصصی ترین سایت در زمینه صنعت ساختمان است. هدف اصلی این سایت اطلاع رسانی کامل و دقیق اخبار و رویدادها، ارائه آموزش های تخصصی و مورد نیاز این حوزه و معرفی برترین استارت آپ های فعال در حوزه های مختلف این صنعت رو به رشد و گسترده در کشور می‌باشد.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا