اجتماعی

نظارت میدانی و ستادی، برنامه پشتیبان مناطق در طراحی نقشه راه خدمت‌رسانی بهتر به شهروندان

جلسه نظارت میدانی و ستادی شهرداری منطقه ۷ صبح امروز - یکشنبه ۱۵ مرداد ۱۴۰۲- با حضور معاون هماهنگی و امور مناطق شهرداری تهران، مدیران کل این معاونت، شهردار و مدیران منطقه ۷ برگزار شد.

به گزارش ساختمان آنلاین، عباس شعبانی معاون هماهنگی و امور مناطق شهرداری تهران ضمن گرامیداشت ایام عزاداری سید و سالار شهیدان و آرزوی قبولی عزاداری ها به پیشگاه حضرت سید الشهداء علیه السلام فلسفه نظارت میدانی و ستادی را در سه مورد تشریح کرد و افزود؛ نخستین فلسفه این بازدید ها این است که با توانمندی ها و نقاط ضعف و قوت شما مدیران منطقه و با ظرفیت های بی نهایت شهرداری در مناطق مختلف آشنا شویم و به یک تعامل سازنده و راهگشا در صف و واحد های ستادی دست پیدا کنیم ، نکته دوم برنامه ریزی به جهت رفع مشکلات موجود است، چرا که شهر به عنوان امانتی در دست ما است و ما باید برای رفع مشکلاتش برنامه ریزی و اهتمام لازم را به کار بریم.

شعبانی افزود: این نظارت ستادی باید تبدیل به یک برنامه پشتیبان شود و همه معاونت ها در منطقه باید یک برنامه پشتیبان و عملیاتی برای رفع همه نواقص در همه شئون منطقه داشته باشند.

وی نکته سوم از این بازدید ها و نظارت های میدانی را شنیدن دغدغه ها و طرح مشکلات بی واسطه خواند و تأکید کرد؛شهرداران نواحی، لبه تماس با مردم و لبه های بی واسطه خدمت هستند، ادامه داد: نظارت ما بر مناطق همه جانبه است، بنابراین شما نیز باید احساس خدمت همه جانبه کنید و پیشرفت شما باید همه جانبه باشد.

معاون هماهنگی و امور مناطق شهرداری تهران در پایان با تاکید بر اینکه باید به سه نکته در برنامه ریزی ها توجه داشته باشیم، خاطرنشان کرد: یکی از این نکات این است که سیاست گذاری ها باید شفاف شود و دوم اینکه متناسب با آن توانمندی‌های منطقه را افزایش دهید و نکته سوم اجرای مناسب و درست است ، چرا که ما نیازمند تقویت بخش های نظارتی هستیم.

نصراله آبادیان شهردار منطقه ۷ با بیان اینکه این منطقه ۲.۵ درصد مساحت شهر تهران را در برمی گیرد، اظهار کرد: نهادهای مختلف در این منطقه مستقر هستند و منطقه دارای اماکن شاخص فرهنگی مانند مصلی امام خمینی (ره) است، همچنین خطوط یک، دو، سه، چهار و ۶ مترو از این منطقه عبور می کنند و در مطالعات طراحی خط ۱۰ مترو نیز این منطقه دارای سهم است.

وی در ادامه اولویت های منطقه ۷ را برشمرد و توضیح داد: بازطراحی و اجرای کانال زرین گلاب که فریز شدن املاک واقع در محله دبستان و خطر ناشی از فرسودگی کانال مهمترین چالش آن است و نیاز به تغییر مسیر کانال برای حل مشکل دارد، نخستین اولویت منطقه است، همچنین اصلاح تقاطع غیر همسطح میدان سبلان به منظور کاهش بار ترافیکی این نقطه، دیگر اولویت منطقه است. به گفته آبادیان؛ طراحی و احداث زیرگذر میدان سپاه (احداث زیر گذر خواجه نصیر غربی به صیاد شمال ) با ۲۸۰ میلیارد تومان هزینه اجرا سومین اولویت منطقه است.

شهردار منطقه ۷ ادامه داد: اجرای خط ۳ و ۶ مترو و تکمیل دسترسی های این خطوط در ایستگاه‌های بهار شیراز و سپاه و ورودی دوم ایستگاه های سهروردی و قدوسی اولویت های دیگر منطقه را تشکیل می دهندکه با نظارت مستمر و برنامه ریزی های صورت گرفته در ماه های آتی پروژه هایی در این منطقه افتتاح وخدمتی دیگر به شهروندان این منطقه و شهر تهران صورت می گیرد.

در ادامه این جلسه مهدی شریفیان مدیرکل برنامه ریزی وسرمایه انسانی و سید محمد فیاض مدیر کل هماهنگی، نظارت و کنترل معاونت هماهنگی امور مناطق شهرداری تهران گزارشاتی را درخصوص پروژه های منطقه ۷ در حوزه های مختلف و آخرین وضعیت پیشرفت فیزیکی آنها و هم چنین بررسی وضعیت نگهداشت منطقه ارائه کردند.

هم چنین در ادامه این نشست بررسی خلاصه وضعیت ارزیابی عملکرد منطقه ۷ در حوزه های مالی، شهرسازی و معماری، کنترل پروژه، خدمات شهری، سرعت پاسخگویی و برنامه ها ، نقشه راه منطقه در ۶ ماهه نخست امسال و احصاء و بررسی چالش ها و مشکلات در نواحی مختلف، دیگر موضوعاتی بود که در این جلسه مطرح شد.

حمید جوانی شهردار منطقه 3 و معاونین خدمات شهری و محیط زیست و معاون برنامه ریزی و توسعه سرمایه انسانی منطقه 3 با حضور در این جلسه گزارشاتی را از رفع نواقص و پیگیری ویژه و حل مشکلات مطرح شده در نظارت ستادی منطقه 3 در هفته گذشته پرداختند و در خصوص برنامه ویژه در رابطه با اجرای مصوبات مطرح شده در جلسه نظارت میدانی و ستادی این منطقه گزارشاتی را به معاون هماهنگی و امور مناطق ارائه کردند.

معاون هماهنگی و امور مناطق شهرداری تهران در خاتمه این نظارت ستادی ضمن حضور در واحد های ستادی ساختمان مرکزی منطقه 7 به گفتگو و دیدار صمیمانه با کارکنان منطقه پرداخت و در انتهای این بازدید با حضور در منزل پدر شهید حسن نورالله زاده از مقام شامخ شهدای 8 سال دفاع مقدس و خانواده های صبور و با ایمان ایشان تجلیل بعمل آورد.

به این مطلب امتیاز دهید

ساختمان آنلاین

ساختمان آنلاین، جامع ترین و تخصصی ترین سایت در زمینه صنعت ساختمان است. هدف اصلی این سایت اطلاع رسانی کامل و دقیق اخبار و رویدادها، ارائه آموزش های تخصصی و مورد نیاز این حوزه و معرفی برترین استارت آپ های فعال در حوزه های مختلف این صنعت رو به رشد و گسترده در کشور می‌باشد.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا