اجتماعی

50 درصد از پارکینگ های شهر مهران پر شد

حدود 10 هزار نفر از نیروهای پلیس راهور در در مرزهای زمینی کشور مستقر و ماموریتشان را در استان های هدف و مسیر شروع و حال خدمات رسانی به زائرین عزیز هستند.

به گزارش ساختمان آنلاین، سردار سیدتیمور حسینی جانشین رئیس پلیس راهور فراجا پس از بازدیدهای میدانی و جلسات مستمر در قرارگاه عملیاتی مقداد فرماندهی مرزبانی فراجا گفت: حدود 10 هزار نفر از مامورین پلیس راهور در مرزهای زمینی کشور مستقر و ماموریتشان را در استان های هدف و مسیر شروع کرده اند و در حال خدمات رسانی به زائرین عزیز هستند.

جانشین رئیس پلیس راهور فراجا تصریح کرد: به اطلاع می رسانم تا ساعت 12 شب گذشته2 شهریور ماه حجم قابل توجهی از ترددهای زائرین در محورهای مواصلاتی به مرز مهران صورت گرفته است.

بنابراین وقتی آمار را با سامانه سماح مقایسه می کنیم  به این نتیجه میرسیم که تمامی سامانه های تردد شمار  به درستی در حال آمار گرفتن و پایش اطلاعات هستند و گزارش صحیح را به دستگاه های مرتبط و زائرین محترم می دهند و این امر نشان دهنده  عبور ما از اولین پیک ترافیکی مراسم اربعین در روزهای 1 و 2 شهرویرماه بوده است، که خوشبختانه تا بدین لحظه تصادف و حادثه دلخراشی را هم شاهد نبوده ایم.

50 درصد از پارکینگ های مرز مهران پر شده است

 سردار حسینی با اشاره به این موضوع  پیک ترافیکی روزهای ابتدایی مراسم اربعین به خاطر اشتیاق زائرین برای حضور در حرم آقا اباعبدالله الحسین در جمعه شب بوده اند، افزود: زائرین عزیزی که قصد عزیمت به شهر مهران را دارند مطلع باشند تا این لحظه 50 درصد از پارکینگ ها و فضای باز شهر مرز مهران از خودروهای شخصی و عمومی اشباع شده و ما همچنان شاهد ورود زائران جدید به  شهر مرزی مهران هستیم.

جانشین رئیس پلیس راهور فراجا در ادامه به افزایش تردد زائرین از ابتدای ماه صفر به سمت مرزهای زمینی کشور بخصوص مرز مهران اشاره کرده و خاطر نشان کرد: با پیش بینی ها و تجربیاتی که از سالهای قبل به دست آورده ایم مطمئن هستیم در روزهای آتی یعنی حداقل تا 7 روز آینده با حجم بالای ترددهای زائرین در مرز مهران مواجه خواهیم بود .

سردار حسینی در ادامه گفت: مسئله مهم دیگری که پیش روی پلیس راهور قرار دارد شروع موج بازگشت زائرین عزیز است که به نظر می رسد، موج برگشت تقریبا از  11 شهریور ماه آغاز شده و تا 5 روز بعد از اتمام مراسم اربعین هم ادامه خواهد داشت و به دلیل اینکه رانندگان و زائرین دچار خواب آلودگی و خستگی هستند ابتدا به این عزیزان توصیه می کنیم خواب کافی داشته و در محل های مشخص شده استراحت کنند و سپس از آن به مسیسر خود ادامه دهند در این شرایط ما به دنبال تمهیدات و محدودیت های ترافیکی ویژه ای نسبت به روزهای قبل را در نظر خواهیم گرفت و به همین دلیل نیازمند یک مدیریت صحیح و به موقع هستیم، در کنار این موضوع از همه هموطنان و زائرین عزیز درخواست می کنیم همه تلاش خود را برای همکاری با نیروهای پلیس انجام داده و به هشدارهای اعلام شده توجه و بر مبنای آن زمان سفرهایشان را مدیریت کنند.

مرز شلمچه بعد از مهران پر تردد ترین مرز زمینی است

جانشین پلیس راهور فراجا با تاکید بر اهمیت انتخاب مرز برای ترددشان بر اساس محل سکونت خود ، افزود: در حال حاضر بعد از مرز مهران شاهد افزایش تردد در مرز شلمچه هستیم بر همین اساس پیش بینی ما این است که در طی روزهای آینده مرزهای چذابه و خسروی هم به لیست مرزهای انتخابی زائرین اضافه شوند، اما وضعیت در مرزهای باشماق و تمرچین به صورت آرام در حال انجام است، لذا انتخاب مرز بر اساس شهر سکونت زائرین از اهمیت بالایی برخوردار است.

به این مطلب امتیاز دهید

ساختمان آنلاین

ساختمان آنلاین، جامع ترین و تخصصی ترین سایت در زمینه صنعت ساختمان است. هدف اصلی این سایت اطلاع رسانی کامل و دقیق اخبار و رویدادها، ارائه آموزش های تخصصی و مورد نیاز این حوزه و معرفی برترین استارت آپ های فعال در حوزه های مختلف این صنعت رو به رشد و گسترده در کشور می‌باشد.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا