اجتماعی

شورای پنجم قدر اعتماد مردم را ندانست

به گزارش ساختمان آنلاین:  چنین ادعایی مبتنی بر آمار و سند است، کافی است برخی آمارهای موجود در سند تحویل و تحویل شورای پنجم که توسط خود ایشان تهیه شده را مرور کنیم، بدهی شهرداری از 59200 میلیارد ریال در سال 96 به 72379 میلیارد ریال افزایش یافته است، بدهی بانکی شهرداری از 194080 میلیارد ریال در سال 96 به حدود سه برابر یعنی 560610 میلیارد ریال در سال 1400 افزایش یافته است! از مجموع ٣٠٠ كيلومتر خطوط مترو، تنها ٧٩ كيلومتر و در طي ٢٢ سال مديريت قبل از مديريت جهادي ساخته شد و ٢٢٠ كيلومتر در دوره مدیریت جهادی ساخته و به بهره برداري رسيد. در طول ٤ سال مديريت شورای پنجم يك كيلومتر به خطوط مترو اضافه نشدو اگر تعدادي ايستگاه به بهره برداري رسيد، در واقع همان ايستگاههاي دوران مديريت جهادي با پيشرفت بالاي ۸۰-۹۰ درصد بود.
علاوه بر این انبارهای تجهیزات مترو که در شهریور 96 قطعات و نیاز ناوگان مترو را تامین می کرد در کمال تعجب در شهریور 1400 خالی خالی شده بودند . در دوره ۴ ساله، شورای پنجم حتی یک رام قطار خریداری نکردند و با شعار خرید ۶۳۰ واگن، بجز حرف، کمترین پرداخت برای شروع به ساخت صورت نگرفت.
همچنین تعداد اتوبوس شهری در پایان دوره مدیریت جهادی به اذعان خودشان بیش از ۶۰۰۰ دستگاه بوده و در سال ۱۴۰۰ به کمتر ۲۲۰۰ دستگاه تقلیل یافت. از سوی دیگر میزان جابجایی روزانه مسافران با اتوبوس های شهری از 282 میلیون مسافر در سال 96 به 187 میلیون مسافر در سال 1400 تقلیل یافت و متوسط سرفاصله اعزام اتوبوس از 20 دقیقه در سال 96 به 25 دقیقه در سال 1400 افزایش یافته است.
برخلاف شعارها شورای پنجمی ها در حوزه فضای سبز و باغات، از مجموع 81 هکتار باغات تملک شده تا سال 1400 توسط شهرداری، بیش از 70 هکتار آن مربوط به قبل از سال 96 بوده و از 60017 هکتار بوستان ها و پارک های تهران تا سال 1400، بالغ بر 58475 هکتار آن در قبل از سال 96 احداث شده است. با چنین آماری در حوزه فضای سبز تعداد روزهای سالم از 165 روز هوای پاک در سال 96 به 154 روز در سال 1400 کاهش یافته است. در بحث ایمنی شهر تهران نیز از مجموع 133 ایستگاه فعال آتش نشانی تا سال 1400، 126 ایستگاه مربوط به دوره های گذشته بوده است. علاوه بر این سرانه فضاهای ورزشی، طول شبکه بزرگراهی، ساخت تونل، پل های شهری و سایر پروژه های فنی و عمرانی و خدماتی به گواه آمار نزدیک به صفر بوده و قبل از سال 96 احداث شده است.
نکته قابل تامل در مورد آمار نیروی انسانی مورد ادعای شورای پنجم، تناقض در گفتار آنهاست، شورای پنجم امروز در حالی مدعی کاهش پرسنل شهرداری و عدم جذب نیرو در 4 سال گذشته است که چندی پیش همان اعضا نسبت به تعدیل نیروهای جذب شده در 4 سال اخیر گله داشتند! از سویی در همین 4 سال مورد ادعای شورای پنجم تعداد پست های مدیریتی مجموعه شهرداری تهران از 4637 پست به 5541 پست افزایش یافته اند، یعنی قریب به هزار پست مدیریتی در دوره پنجم ایجاد شده اند که محل تامل است! و نکته قابل تاملتر آنجایی است که همین مدعیان در بدو ورود به مدیریت شهری و از آنجایی که جریان جذب نیرو بسته شده بود اقدام به عزل مدیران و حتی روئسای ادارات از پستهایشان کرده تا به بهانه جذب مدیر نیروهایی خودی را وارد مدیریت شهری کنند.
ورای هرگونه شعار و آمار  آنچه شهروندان تهرانی از سال 96 تا 1400 در میدان عمل و بستر شهر تهران دیدند رکود، سکوت، انسداد و خاموشی پروژه های شهری بود، سکونی که محصول ذهنیت سازی نبوده و آثار و تبعات خود را در توقف رشد و توسعه شهر تهران نشان داده بود، شورای ششم به عنوان میراث دار چنین مدیریت منفعل و ناکارآمدی در یک سال گذشته روح تازه ای به شهر و مدیریت شهری بخشیده است، افتتاح پایانه متروی اکباتان، آغاز عملیات شاخه غربی یادگار امام، آغاز عملیات ساخت 5 هزار واحد مسکونی در شهر ری و ساخت بوستان 16 هکتاری ایرانیان و طراحی و برسی ده ها پروژه کوچک و بزرگ حاکی از آن است که مدیریت شهر تهران از خمودی و سکون خارج شده و شهر تهران در حال حرکت و پویائی است.
شورای ششم فارغ از هرگونه شعار خود را متعهد به خدمت به مردم می داند، و معتقد است باید به خواست و نظر مردم احترام گذاشت، مردم خود بهترین معیار و قاضی برای سنجش عملکرد مدیران هستند، امروز نوبت کار و تلاش و خدمت است و از شعارهای انتخاباتی باید دوری گزید.
معاونت ارتباطات و امور بین الملل
اداره کل اداری و اجرایی شورای اسلامی شهر تهران
به این مطلب امتیاز دهید

ساختمان آنلاین

ساختمان آنلاین، جامع ترین و تخصصی ترین سایت در زمینه صنعت ساختمان است. هدف اصلی این سایت اطلاع رسانی کامل و دقیق اخبار و رویدادها، ارائه آموزش های تخصصی و مورد نیاز این حوزه و معرفی برترین استارت آپ های فعال در حوزه های مختلف این صنعت رو به رشد و گسترده در کشور می‌باشد.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا