اجتماعی

طرح تحولی بیست گانه خدمت گامی مهم در راستای آبادانی شهر تهران

جلسه نظارت میدانی و ستادی شهرداری منطقه 14 با حضور عباس شعبانی معاون هماهنگی و امور مناطق شهرداری تهران، مدیران کل این معاونت، شهردار و مدیران منطقه 14 برگزار شد.

به گزارش ساختمان آنلاین به نقل از روابط عمومی معاونت هماهنگی و امور مناطق، عباس شعبانی ضمن بازدید میدانی از پروژه های احداث پایگاه مدیریت بحران امام علی(ع)، احداث سایت برف روبی منطقه 14،تقاطع غیر همسطح بسیج محلاتی شعبانی گفت: یکی از موضوعات مهم شهر تهران در سال های اخیر نیمه فرسوده شدن شهر است که در همین راستا نیاز داریم با تکیه و تمرکز بر نگهداشت شهر تهران از فرسودگی بیشتر شهر جلوگیری نماییم لذا با تدوین و ابلاغ طرح تحولی 20 گانه خدمت در شهر تهران گام بزرگی را برای تحول شهر در حوزه نگهداشتی برداشته ایم.

معاون شهردار تهران افزود؛آفت نگهداشت شهر عدم انجام درست کار به موقع و به شیوه ی صحیح است. وی 3 اصل مهم در کنترل کیفیت انجام پروژه ها را کیفیت ،سرعت، و کنترل هزینه خواند و تأکید کرد؛ همه ی این موارد در اجرای کیفی پروژه های شهری باید مد نظر قرار گیرد و نگهداشت شهر باید با کیفیت در زمان بندی مناسب و با برآورد صحیح هزینه در نظر گرفته شود.
معاون هماهنگی و امور مناطق ترسیم افق بلند مدت در مناطق را از مهم ترین امور در هر منطقه خواند که باید مدنظر مدیریت شهری آن منطقه قرار گیرد و در کنار پرداختن به موضوعات نگهداشتی و اجرایی شهر پرداختن به موضوعات کلان و شهرسازی را از مهم ترین دغدغه های مناطق 22 گانه شهر تهران دانست.

امیر یزدی شهردار منطقه 14 در ادامه با ارائه گزارشی از ویژگی ها و شاخص های مهم این منطقه از ارتقاء روند پیشرفت فیزیکی پروژه های تملک دارائی سرمایه ای منطقه 14 خبر داد.وی در ادامه وضعیت رسیدگی به املاک و کاربری های متراکم پیرامون پروژه باغ راه ائمه اطهار و رسیدگی به قسمت شرقی بزرگره بسیج به دلیل انباشت ترافیک در این محدوده را از معضلات جدی این منطقه خواند. وی همچنین رسیدگی به مسائل و چالش های مربوط به پروژه بازار گل شهید محلاتی را از اولویت های این منطقه دانست که باید در اسرع وقت پیگیری و رفع گردد.

شهردار منطقه 14 با بیان اینکه از ابتدای سال 1402 تاکنون 306 گواهی ساختمانی در بافت فرسوده این منطقه صادر گردیده است از کسب رتبه اول صدور گواهی در بافت فرسوده توسط منطقه14 خبر داد.

رضا سیفی شهردار منطقه 17 با همراهی معاون برنامه ریزی و سرمایه انسانی این منطقه از رفع 119 مورد احصاء شده از291مورد مطرح شده در جلسه نظارت میدانی و ستادی منطقه 17 خبر داد و افزود؛ پیگیری سایر موارد زمان بر تا رفع کامل موارد مطرح شده در دستور کار این منطقه قرار دارد.وی در ادامه با بیان اینکه جلسات نظارت میدانی و ستادی نقطه عطفی در رصد امور روزانه مدیریت شهری است،استقبال مضاعف همکاران در حل معضلات شهری و حفظ شأن مدیران را در جلسات نظارت میدانی و ستادی مهم ترین نکات این رویکرد همه جانبه محور در مناطق 22 گانه خواند.

در ادامه این جلسه مهدی شریفیان مدیرکل برنامه ریزی وسرمایه انسانی و سید محمد فیاض مدیر کل هماهنگی، نظارت و کنترل معاونت هماهنگی امور مناطق شهرداری تهران و محمد امیرآبادی مدیرکل دفتر پایش کنترل پروژه و ارزیابی عملکرد گزارشاتی را درخصوص وضعیت پروژه های منطقه 14 در حوزه های مختلف ارائه و رسیدگی به وضعیت احداث کتابخانه، میادین میوه و تره بار درمانگاه و بوستان های محلی در این منطقه را باتوجه به در خواست های مردم و ارتقاء سطح رضایت مندی شهروندان در این منطقه خواستار شد.

معاون هماهنگی و امور مناطق شهرداری تهران در خاتمه با حضور در منزل مادر گرامی شهید ابراهیم مرادی به دیدار و دلجویی از این مادر شهید ارجمند پرداخت.

به این مطلب امتیاز دهید

ساختمان آنلاین

ساختمان آنلاین، جامع ترین و تخصصی ترین سایت در زمینه صنعت ساختمان است. هدف اصلی این سایت اطلاع رسانی کامل و دقیق اخبار و رویدادها، ارائه آموزش های تخصصی و مورد نیاز این حوزه و معرفی برترین استارت آپ های فعال در حوزه های مختلف این صنعت رو به رشد و گسترده در کشور می‌باشد.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا