اجتماعی

اجرای عمليات سم‌پاشی و آبشویی درختان منطقه 15

به گزارش ساختمان آنلاین:   مهدي استرابي گفت: به منظور افزایش طول عمر درختان، حفظ و نگهداری از انها در راستای آفت زدایی اقدامات کنترلی آفات همچون پایش روزانه درختان و درختچه های سطح منطقه توسط کارشناسان مرکز تام و کارشناسان گیاه پزشک اداره فضای سبز در حال انجام است.
به گفته او، تجمع گرد و غبار در سطح برگ و تاج درختان باعث تغییر رنگ، عدم شادابی و مختل شدن عمل فتوسنتز در انها می شود، به همين منظور عملیات آبشویی درختان بطور مستمر و شبانه حداقل 2000 اصله درخت با هدف کاهش آلودگی سطح برگ درختان انجام مي شود.
استرابي افزود: همچنین اقداماتی نظیر سمپاشی درختان با سموم گیاهی کم خطر، حذف سرشاخه های خشک و خطر ساز، مبارزه با بیماری های گیاهی و باندینگ و تیمار درختان بطور مستمر در سطح منطقه به اجرا درمي آيد.
معاون خدمات شهري و محيط زيست منطقه در ادامه به تمهيدات و اقدامات ایمن سازی بوستان ها اشاره کرد و گفت: بازدید های مستمر کارشناسان hse سطح منطقه در راستای طرح ایمن سازی و رفع نواقص موجود در بوستان ها انجام و همه موارد مانند چاه ها و قنات های ناایمن، وسایل بازی کودکان و ست های ورزشی، سرویس های بهداشتی فرسوده و معیوب، تابلوبرق های ناایمن، پای چراغ های فاقد در پوش و خطر ساز، معابر ناهموار و چاله های موجود در سطح چمن در هفته های اخیر شناسایی و به پیمانکاران براي رفع آنها ابلاغ شد و اکنون در حال رفع موارد ياد شده هستند.

به این مطلب امتیاز دهید

ساختمان آنلاین

ساختمان آنلاین، جامع ترین و تخصصی ترین سایت در زمینه صنعت ساختمان است. هدف اصلی این سایت اطلاع رسانی کامل و دقیق اخبار و رویدادها، ارائه آموزش های تخصصی و مورد نیاز این حوزه و معرفی برترین استارت آپ های فعال در حوزه های مختلف این صنعت رو به رشد و گسترده در کشور می‌باشد.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا