اجتماعی

عزم راسخ مدیریت شهری در تحقق شهرداری غیر حضوری 

به گزارش ساختمان آنلاین، احمد صادقی رییس کمیته شفافیت و شهر هوشمند شورا در جلسه ای که به میزبانی کمیسیون برنامه و بودجه شورا و با حضور محمد آخوندی رییس کمیسیون برنامه و بودجه، ناصر امانی رییس کمیته منابع انسانی و میثم مظفر رییس کمیته بودجه  شورای اسلامی شهر تهران  و نیز علیرضا جاوید معاون امور مناطق، حسین نظری معاون خدمات شهری، عباس شعبانی معاون فنی و عمران، حمید رضا صارمی معاون شهرسازی و معماری و نمایندگان معاوت مالی و اقتصاد شهری و معاوت حمل و نقل و ترافیک و نیز محمد علی الفت پور رییس نوسازی و تحول اداری وهادی محضر نیا رییس سازمان فناوری ارتباطات  و اطلاعات شهرداری تهران  برگزار شد بر  لزوم و ضرورت تحقق شهرداری غیر حضوری تاکید کرد.
صادقی در خلال این جلسه  گفت: آنچه سبب تشکیل این جلسه شده،  این است که تمامی ارکان شهرداری باید این ضرورت را درک کنند که دیگر ساز و کار سنتی در رسیدگی به فرایندها و نیز درخواست های مراجعه کنندگان و همچنین نظارت عالیه از سوی شورای شهر به پایان رسیده و باید شهرداری به شهرداری غیر حضوری تبدیل شود.
وی افزود: در فرایند شهرداری غیر حضوری باید توجه داشته باشید که مرکز نوسازی و تحول اداری در ابتدای فرایند قرار دارد و فرایند ها را شناسایی و اصلاح و سپس ابلاغ می کند و سازمان فناوری ارتباطات و اطلاعات در پایان فرایند که اطلاعات را بار گزاری می نماید. در این میان این معاونت های تخصصی و زیر مجموعه هایشان هستند که هوشمند سازی فرایند ها را باید به انجام برسانند و هر کدام در حوزه تخصصی خود.
صادقی افزود: وظیفه شورای اسلامی شهر تهران نیز این است که تسهیل گر طی شدن این فرایند  از ابتدا تا انتها باشد البته در کنار وظیفه نظارتی که بر عهده دارد.
صادقی با اشاره به محاسن تحقق شهرداری غیر حضوری گفت: کاهش ترافیک ناشی از رفت و آمد ها به شهرداری های مناطق و مجموعه های تابعه، کاهش آلودگی هوا، کاهش محسوس فساد ناشی از رانت، حذف امضاهای طلایی، سر در گم نشدن شهروندان ، حذف واسطه ها و کارچاق کن ها، حذف کاغذ بازی ها و حضور افراد خارج از سیستم، همه و هم از محاسن تحقق شهرداری غیر حضوری است و لذا توقعی که از همکارانمان در شهرداری داریم این است که در همه تصمیمات ، دستور العمل ها و بخش نامه ها شهرداری غیر حضوری را مد نظر قرار دهند تا به فضل خداوند بتوانیم در این دوره مدیریت شهری در کوتاه ترین زمان بخش قابل توجهی از خدماتی که به شهروندان ارایه می شود را غیر حضوری کنیم.
به این مطلب امتیاز دهید

ساختمان آنلاین

ساختمان آنلاین، جامع ترین و تخصصی ترین سایت در زمینه صنعت ساختمان است. هدف اصلی این سایت اطلاع رسانی کامل و دقیق اخبار و رویدادها، ارائه آموزش های تخصصی و مورد نیاز این حوزه و معرفی برترین استارت آپ های فعال در حوزه های مختلف این صنعت رو به رشد و گسترده در کشور می‌باشد.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا