اجتماعی

لزوم شفاف‌سازی تفاهم‌نامه‌های مسکن دانشگاهی

عضو شورای اسلامی شهر تهران بر لزوم شفاف‌سازی تفاهم‌نامه‌های مسکن دانشگاهی با شهرداری تهران تاکید کرد.

به گزارش خبرنگار ساختمان آنلاین به نقل از زهرا شمس‌احسان عضو شورای اسلامی شهر تهران صبح امروز (سه‌شنبه) در صد و چهل و دومین جلسه شورا در تذکر پیش از دستور خود با تاکید بر لزوم شفاف‌سازی تفاهم‌نامه‌های مسکن دانشگاهی اظهار داشت: با توجه به اینکه کلیه تصمیمات اتخاذشده در جلسات قرارگاه جهادی تأمین مسکن شهر تهران، ملزم به رعایت قوانین و مصوبات ملاک عمل بوده و مجوزهای لازم بایستی از شورای محترم اسلامی شهر تهران اخذ شود.

شمس‌احسان ضمن حمایت از نقش تسهیلگری شهرداری تهران در موضوع تامین مسکن در شهر تهران، گفت: شهرداری تهران و شهردار باید در خصوص تفاهم نامه هایی که ذیل این قرارگاه با مجموعه های مختلف منعقد می‌شود، شفاف سازی کند.

رئیس کمیته اجتماعی شورای اسلامی شهر تهران خاطرنشان کرد: برای نمونه در دوم اسفندماه سال گذشته، تفاهم‌نامه دوجانبه ای میان یکی از دانشگاه های شهر تهران و شهرداری تهران جهت احداث ۵ هزار واحد مسکونی منعقد شده که به دنبال انعقاد این تفاهم‌نامه، دو قطعه زمین به مساحت حدود ۱۰ هزار متر مربع از اراضی دانشکده کشاورزی این دانشگاه، برای اجرای ساخت ۵ هزار واحد مسکونی لحاظ شده است که در خصوص تغییر کاربری این اراضی و همچنین نحوه رعایت ضوابط شهرسازی و تبعات ترافیکی ناشی از این بارگذاری بر مجموعه بزرگراهی و آزادراهی اطراف آن ابهاماتی مطرح است.

شمس‌احسان تاکید کرد: ضرورت دارد متن تفاهم نامه و گزارش روند اجرایی این تفاهم نامه و نحوه رعایت ضوابط و قوانین فرادستی در اختیار اعضای شورای اسلامی شهر تهران قرار گیرد.

به این مطلب امتیاز دهید

ساختمان آنلاین

ساختمان آنلاین، جامع ترین و تخصصی ترین سایت در زمینه صنعت ساختمان است. هدف اصلی این سایت اطلاع رسانی کامل و دقیق اخبار و رویدادها، ارائه آموزش های تخصصی و مورد نیاز این حوزه و معرفی برترین استارت آپ های فعال در حوزه های مختلف این صنعت رو به رشد و گسترده در کشور می‌باشد.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا