اجتماعی

مهدی چمران: رانندگان اتوبوس‌ها در صورت قطع سیستم الکترونیک حق دریافت پول نقد ندارند

به گزارش ساختمان آنلاین به نقل از پایگاه اطلاع رسانی شورای شهر، مهدی چمران در حاشیه یکصد و چهارمین صحن علنی شورای شهر تهران در پاسخ به سوال خبرنگاران در خصوص قطع شدن سیستم کارتخوان اتوبوس ها که اخیرا موجب بروز چالش هایی برای شهروندان تهرانی شده گفت: مصوبه ای را تصویب کردیم که در صورت قطع بودم سیستم رانندگان  نباید پول نقد دریافت کنند  و اگر دستگاه خراب باشد باید سریعا درست شود.
وی اضافه کرد: با توجه به مصوبه ای که در خصوص ممنوعیت اخذ پول نقد از سوی رانندگان سامانه اتوبوسرانی صورت گرفته در صورت خرابی باید ادامه خدمت رسانی به شهروندان بصورت رایگان صورت گیرد و رانندگان اتوبوس ها حق دریافت وجع نقد از مسافران را ندارند.
رییس شورای شهر یادآورشد که در صورت بروز چنین موضوعی سریعا اطلاع رسانی کرده تا مجموعه شورا به طور رسمی دنبال کنیم‌ ضمن آنکه امروز شخصا این موضوع را در تماس با شرکت اتوبوسرانی پیگیری خواهم کرد.
وی درباره قطع بودن سامانه تاکسی رانی گفت: شرکت های مادر تاکسی باید مشکلات مرتبط با تاکسی را برطرف کنند و حتی باید بصورت برخط و از طریق روش های الکترونیک و بدون نیاز به مراجعه حضوری مشکلات حل شود.
چمران با اشاره به امر خانه سازی گفت: اگر شهرداری تهران بتواند کارکنان شهرداری را صاحب خانه کند کار ارزنده ای انجام می‌شود و امیدواریم این کار انجام شود.
رییس شورای شهر در پایان در پاسخ به پرسشی در خصوص برگزاری جلسات با خودرو سازان و نتیجه نهایی آن برای الحاق اتوبوس های جدید به سامانه حمل و نقل عمومی اظهار کرد: شورا دو جلسه تا کنون با خودروسازان برگزار کرده و نیاز به یک جلسه دیگر برای جمع بندی و استخراج ارقام دقیق برای تحویل اتوبوس های نو تا اواخر سال ۱۴۰۱ نیاز است که پیگیر هستیم و بزودی انجام خواهد شد.
وی در ادامه سخنانش به قهرمانی تیم های ملی فوتبال ساحلی در مسابقات جام بین قاره ای امارات و کشتی گیران فرنگی کشور که در مسابقات جام جهانی۲۰۲۲ باکو مقام نخست را کسب کردند تبریک گفته و برای دلیرمردان ورزش کشور آرزوی موفقیت و پیروزی کرد.
به این مطلب امتیاز دهید

ساختمان آنلاین

ساختمان آنلاین، جامع ترین و تخصصی ترین سایت در زمینه صنعت ساختمان است. هدف اصلی این سایت اطلاع رسانی کامل و دقیق اخبار و رویدادها، ارائه آموزش های تخصصی و مورد نیاز این حوزه و معرفی برترین استارت آپ های فعال در حوزه های مختلف این صنعت رو به رشد و گسترده در کشور می‌باشد.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا