اجتماعی

گره کور مونوریل گریبان گیر ترواموا نشود

سید جعفر تشکری هاشمی، رئیس کمیسیون عمران و حمل و نقل شورای شهر تهران ضمن قدردانی و تشکر از مدیریت شهری نسبت به بازسازی ۶ رام قطار و اضافه شدن آنها به چرخه حمل و نقل ریلی، تصریح کرد: اورهال ۶ رام قطار تنها بخش اندکی از واگن های نیازمند تعمیر شهر تهران می باشد که صورت گرفته، لذا با توجه به ظرفیت اورهال روزانه ۱ واگن در كارخانه واگن سازي، لازم میبینیم هرچه سریعتر اقدامات لازم در خصوص اورهال تعداد بیشتری از واگنهای در دست تعمیرانجام تا در شروع سال تحصیلی جدید، بتوانیم بخش اعظمی از مشکلات تردد در بخش حمل و نقل عمومی ریلی را مرتفع کنیم.

به گزارش ساختمان آنلاین، رئیس کمیسیون عمران و حمل و نقل شورای شهر تهران با اشاره به این موضوع که روزانه حدود ۱۲ میلیون لیتر سوخت در شهر مورد استفاده قرلر میگیرد و همین امر موجب آلایندگی هوا و انتشار گازهای سمی در هوا نیز می شود، افزود: ضرورت استفاده و حرکت به سمت برقی شدن حمل و نقل عمومی اقدامی کاملا شایسته و کارشناسی شده است که ما از آن حمایت میکنیم.

تشکری هاشمی صحبت های روز گذشته شهردار تهران را مورد انتقاد قرار داده و گفت: اگر قرار بر ساخت تونل های دوطبقه در متروی تهران باشد، ابتدا باید مطالعات جامع و کارشناسی شده با در نظر گرفتن معایب و محاسن آن انجام و گزارش مكتوب به شورای شهر ارسال تا صحن شورا در این خصوص تصمیم گیری نمايد ، همچنین بنابر تذکرات متعددی که در صحن شورا بارها از سوی بنده و دیگر اعضای محترم نسبت به ساخت تراموا بیان شد تاکید داريم تا مطالعات و مستندات این طرح به شورا و کمیسیون تخصصی حمل و نقل ارائه نشده، و نظريه مثبت داده نشده، به هیچ عنوان اقدام عملي صورت نپذيرد.

تشکری هاشمی در ادامه طرح شكست خورده مونوریل در شهرهایی مانند تهران، قم و کرمانشاه را یاد آوری کرده و خاطر نشان کرد: نباید گره کوری که بر اجراي طرح مونوریل گریبان مدیریت شهری وقت را گرفت اینبار با عنوان تراموا مسئولین و مردم را دچار گرفتاری و صرف هزینه های بیهوده کند.

رئیس کمیسیون عمران و حمل و نقل شورای شهر تهران در پایان با اشاره به ادعاي پرداخت سوبسید بابت جابجايي مسافر با خودروهاي ون، توسط شهردار محترم تاکید کرد: مبلغ سوبسیدی که ما آن را مصوب کردیم تنها برای كمك به خريد خودروهای ون بوده و قرار نیست اين مبلغ صرف سوبسيد كرايه حمل و نقل با خودرو ون بسود. شورا يارانه را صرفا براي حمل و نقل انبوه بر مترو و اتوبوسراني تعريف كرده و مشمول تاكسي هاي سواري و ون نمي شود.

به این مطلب امتیاز دهید

ساختمان آنلاین

ساختمان آنلاین، جامع ترین و تخصصی ترین سایت در زمینه صنعت ساختمان است. هدف اصلی این سایت اطلاع رسانی کامل و دقیق اخبار و رویدادها، ارائه آموزش های تخصصی و مورد نیاز این حوزه و معرفی برترین استارت آپ های فعال در حوزه های مختلف این صنعت رو به رشد و گسترده در کشور می‌باشد.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا