اجتماعی

اصلاح طرح‌های ناکارآمد محدوده کن با رویکرد حفظ باغات و نوسازی محله

به گزارش ساختمان آنلاین:  شهردار تهران به همراه حمیدرضا صارمی معاون شهرسازی و معماری شهرداری تهران، احسان اله شریفی شهردار منطقه ۵، مهدی بهرام پور مدیرکل شهرسازی و طرح های شهری شهرداری تهران، سید مهدی هدایت سرپرست سازمان نوسازی شهر تهران و سید محمود فاطمی عقدا رئیس دبیرخانه کمیسیون ماده پنج شهر تهران طی بازدیدی سرزده از محدوده کن که 3 ساعت به طول انجامید، به صورت پیاده و میدانی به گفت و گو با مردم و بررسی مشکلات و چالش های موجود در کن که از سالیان گذشته وجود داشته و یا به واسطه تصویب طرح های غیرقابل اجرا، ناکارآمد و بر خلاف خواست مردم بومی کن در دوره های قبل برای این محدوده، ایجاد شده است، پرداخت.
به گزارش روابط عمومی معاونت شهرسازی و معماری شهرداری تهران، حمیدرضا صارمی در خصوص این بازدید گفت: محدوده ۱۱۲۰ هکتاری کن، یکی از محدوده های مهم و واجد ارزش پایتخت محسوب می شود، که لازم است به عنوان یک سرمایه طبیعی حفظ شود که متأسفانه طی دهه های گذشته فاقد هرگونه طرح اجرایی مصوب بوده است.
معاون شهردار تهران با بیان اینکه طرح هایی که تاکنون برای این محدوده تهیه و مصوب شده، طرح های ناکارآمدی هستند، ادامه داد: نادیده گرفتن منافع عمومی و شهر در این طرح ها، منجر به عدم استقبال اهالی از آنها شده و این مسئله علی رغم وجود ظرفیت های فراوان در کن، موجب کند شدن فعالیت ها و روند نوسازی بافت فرسوده در این محله شده است، به طوری که طی ۳ سال گذشته تعداد پروانه های درخواستی در این محله کمتر از تعداد انگشتان دست بوده و تخریب گسترده باغات را در پی داشته است.
وی افزود: با توجه به ضرورت حل مشکلات این محدوده و احیاء حقوق مردم، شهرداری تهران مصمم به بازنگری طرح محدوده کن است که پس از طرح موضوع در جلسه اخیر کمیسیون ماده پنج، به منظور بررسی میدانی مسائل و چالش های موجود در این محدوده، به همراه شهردار محترم تهران و تعدادی از مدیران مربوطه به بازدید از کلیه فضاهای محدوده کن شامل توتستان ها، باغات کشت اجباری، باغات خصوصی، محله کن و… پرداخته شد.
صارمی تصریح کرد: شهرداری تهران در نظر دارد، ضمن حفاظت کامل از باغات ارزشمند کن، زیرساخت هایی را فراهم کند تا مالکان باغات بتوانند فعالیت هایی را از جنس گردشگری و تفرجگاهی آغاز کنند که هم مالکان و هم مردم شهر از وجود این میراث با ارزش منتفع شوند و هم مشوقی برای حفاظت و نگهداری از باغات باشد.
معاون شهرسازی و معماری شهرداری تهران اضافه کرد: تأکید آقای زاکانی در طرح جدید، بر حفظ حقوق مردم و حقوق شهر است و قاعدتاً فعالیت های تعیین شده برای استقرار در این محدوده، متناسب با بافت غالب محله خواهد بود.
صارمی در پایان افزود: در ادامه این بازدید 3 ساعته، شهردار محترم، طی جلسه ای در منزل امام جماعت کن در دیدار با معتمدین محله، به تشریح طرح مذکور پرداختند که مورد استقبال اهالی قرار گرفت و نمایندگان اهالی نیز نقطه نظراتی را در این خصوص بیان کردندکه قرار شد، موارد بیان شده، در جریان تهیه طرح مدنظر قرار گیرد.

به این مطلب امتیاز دهید

ساختمان آنلاین

ساختمان آنلاین، جامع ترین و تخصصی ترین سایت در زمینه صنعت ساختمان است. هدف اصلی این سایت اطلاع رسانی کامل و دقیق اخبار و رویدادها، ارائه آموزش های تخصصی و مورد نیاز این حوزه و معرفی برترین استارت آپ های فعال در حوزه های مختلف این صنعت رو به رشد و گسترده در کشور می‌باشد.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا