اجتماعی

همسر شهید هتاکان را بخشید و پرونده بایگانی شد

مرکز رسانه قوه قضائيه - رئیس کل دادگستری استان کرمانشاه با اشاره به صدور رای عوامل هتک حرمت به همسر آمر به معروف شهید مدافع حرم در کرمانشاه گفت: براساس رای صادره از سوی دادگاه متهمین به حبس، پرداخت دیه و جریمه نقدی محکوم شدند که با اعلام رضایت همسر و فرزند شهید بخشیده شدند.

به گزارش ساختمان آنلاین، کرمی در تشریح جزئیات این حادثه اظهار داشت: طی هفته‌های گذشته همسر و دختر شهید «حسین علیخانی» از شهدای مدافع حرم در استان، مقابل درب منزل خود به دلیل انجام وظیفه شرعی و قانونی امر به معروف و نهی از منکر به دو خانم حرمت شکن بصورت محترمانه تذکر می‌دهند، اما متاسفانه این دو خانم و یک مرد که به همراه آنها بود، همسر شهید و دخترش را مورد هتک حرمت و ضرب و جرح قرار می‌دهند.

وی افزود: بدنبال این حادثه و جریحه دار شدن احساسات مردم شهید پرور کرمانشاه تحقیقات برای شناسایی این افراد هتاک در دستور کار قرار گرفت و هر سه آن‌ها بازداشت شدند.

رئیس کل دادگستری استان کرمانشاه با اشاره به تشکیل پرونده قضایی برای این افراد، عنوان کرد: رسیدگی به این پرونده در دستگاه قضایی کرمانشاه در دستور کار قرار گرفت و در نهایت رای پرونده آن‌ها صادر شد‌.

رئيس کل دادگستری استان کرمانشاه در ادامه اعلام کرد: متهمین به اتهام توهین، ورود به عنف و ایراد صدمه بدنی عمدی به دادگاه معرفی شده بودند و پرونده آن‌ها مورد رسیدگی قرار گرفت.

کرمی افزود: در نهایت پس از بررسی دقیق و همه جانبه موضوع و تایید و تفهیم عناوین اتهامی، رای پرونده در شعبه ۱۱۲ کیفری استان صادر شد که طبق قانون و رای صادره از سوی دادگاه، متهمین به حبس، پرداخت دیه و جریمه نقدی محکوم شدند.

وی خاطرنشان کرد: پس از اعلام رای دادگاه، همسر و فرزند بزرگوار شهید مدافع حرم، با مناعت طبع از حق قانونی خود گذشت کرده و با اعلام رضایت آنها پرونده با قرار موقوفی بایگانی شد.

رئیس کل دادگستری استان در پایان متذکرشد: حجاب واجب شرعی و قانونی است و دستگاه قضایی با افراد حرمت شکن که هتاک نسبت به آمرین به معروف باشند، هیچ مماشاتی نخواهد داشت.

به این مطلب امتیاز دهید

ساختمان آنلاین

ساختمان آنلاین، جامع ترین و تخصصی ترین سایت در زمینه صنعت ساختمان است. هدف اصلی این سایت اطلاع رسانی کامل و دقیق اخبار و رویدادها، ارائه آموزش های تخصصی و مورد نیاز این حوزه و معرفی برترین استارت آپ های فعال در حوزه های مختلف این صنعت رو به رشد و گسترده در کشور می‌باشد.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا