اجتماعی

افتتاح 14 هزارمین واحد مسکونی خانوارهای دارای ۲ معلول

۱۴هزارمین واحد مسکونی خانوارهای دارای دو معلول کشور امروز در مراسمی با حضور رییس بنیاد مستضعفان، رییس بنیاد مسکن انقلاب اسلامی و رییس سازمان بهزیستی کشور در کرمانشاه به بهره برداری رسید.

به گزارش ساختمان آنلاین به نقل از روابط عمومی بنیاد مسکن انقلاب اسلامی، پرویز فتاح رئیس بنیاد مستضعفان در آیین افتتاح 82 واحد مسکونی خانواده های دارای حداقل ۲ عضو معلول با تاکید بر ضرورت احساس مسوولیت این بنیاد در برابر محرومان افزود: این تعداد واحد مسکونی که با مشارکت بنیاد مسکن انقلاب اسلامی و به صورت ضربتی طی ۱.۵ تا ۲ سال احداث و آماده واگذاری شده است.

رییس بنیاد مستضعفان کشور ادامه داد: در همین راستا احداث ۱۰ هزار واحد مسکونی دیگر برای محرومان و اقشار ضعیف را در دست تفاهم داریم که این واحدهای مسکونی نیز تلاش خواهد شد در کمتر از ۲ سال احداث و به متقاضیان واگذار شود.

فتاح یادآور شد: علاوه بر این بنیاد مستضعفان در مشارکت با کمیته امداد نیز احداث ۱۰ هزار واحد مسکونی را هم اینک در دست اجرا دارد که بخش عمده ای از آن احداث و تکمیل شده است.

وی به حمایت یک‌ هزار و ۲۵۰ میلیارد تومانی بنیاد از مددجویان و معلولان بهزیستی طی چند سال گذشته خبر داد و گفت: تاکنون ۱۴ هزار خانواده دارای ۲ معلول و بیشتر صاحب خانه شده‌اند.

فتاح با بیان اینکه در تفاهم‌نامه قبلی احداث ۱۴ هزار واحد مسکونی معلولان این بنیاد به طور کامل به تعهدات خود عمل کرد، افزود: این بنیاد از آمادگی لازم برای احداث مسکن برای چهار هزار خانوار معلول دیگر نیز برخوردار است.

وی با بیان اینکه ما در برابر محرومان مسئول هستیم و برای خدمت رسانی به آنها نباید شب و روز داشته باشم تاکید کرد: همه ما مسوولان باید با حداکثر توان کار کنیم زیرا این فرصتی که نظام برای ما ایجاد کرده است را باید قدر بدانیم.

اکبر نیکزاد رییس بنیاد مسکن انقلاب اسلامی هم در این مراسم با تقدیر ویژه از همکاری بنیاد مستعضفان در ساخت مسکن برای خانوارهای دارای دو معلول گفت: همیشه بنیاد مستضعفان برای کمک به اقشار محروم جامعه پای کار بوده ریاست بنیاد مستضعفان از هیچ کمکی در این زمینه دریغ نمی کند.

نیکزاد با اشاره به مشکلات متعدد خانوارهای دارای دو معلول گفت: هر خانواده ای که فقط یک فرد بیمار در خانه داشته باشد، تمام خانواده درگیر شده و مشکلات و رنج‌های بسیاری تحمل می کنند و با این حال تصور شرایط خانواده ای که دارای دو فرد معلول است، بسیار دشوار خواهد بود.

وی افزود: در میان تمامی مشکلاتی که این خانواده‌ها دارند، اگر بخواهد مشکل اجاره مسکن هم اضافه شود قطعا شرایط بسیار دشوارتر خواهد شد و برهمین اساس ساخت واحدهای مسکونی برای این خانوارها در دستور کار نهادهای حمایتی کشور قرار گرفت.

نیکزاد گفت: بر اساس تفاهم نامه ای که میان ستاد اجرایی فرمان امام (ره)، بنیاد مستضعفان، بنیاد مسکن انقلاب اسلامی، خیرین مسکن ساز و سازمان بهزیستی کشور منعقد شده، ما متعهد به ساخت ۱۴ هزار واحد مسکونی برای خانوارهای دارای دو معلول با همکاری دولت و مجلس شدیم و تاکنون سالانه بطور میانگین ۱۵۰۰ واحد برای خانوارهای دارای دو معلول کشور ساخته ایم.

وی با بیان اینکه این روند در سالهای آتی هم در قالب تفاهم نامه‌ای دیگری ادامه خواهد داشت، گفت: در تلاشیم تا چند سال آینده تمام خانوارهای دارای دو معلول در کشور صاحبخانه شوند.

نیکزاد به ساخت پروژه ۱۲ هزار واحدی “سراج” در کرمانشاه هم اشاره کرد و گفت: پنج تا ۱۰ درصد این پروژه متعلق به افراد تحت پوشش بهزیستی و کمیته امداد است.

وی افزود: این واحدها در مساحت های ۱۰۸ تا ۱۱۰ متری احداث می شوند و میزان تسهیلات و سهم آورده مردم ۵۵۰ میلیون تومان است و برای محرومان هم کمیته امداد و بهزیستی ۱۰۰ میلیون تومان دیگر متقبل می شوند و ۲۰۰ تا ۳۰۰ میلیون تومان دیگر نیاز است که مطمئنیم سایر نهادها مانند بنیاد مستضعفان مانند همیشه پای کار می‌آیند.

علی محمد قادری رییس سازمان بهزیستی کشور هم در این مراسم با اشاره به خدمات رسانی بهزیستی به ۷.۵ میلیون مددجو در سطح کشور گفت: سازمان بهزیستی ۱۶۱ ماموریت اجتماعی، مردم محور و حاکمیتی دارد و با این تنوع ماموریت اگر توفیقاتی حاصل می شود، در گرو همکاری با سایر نهادهاست.

وی با تقدیر ویژه از همکاری بنیاد مستضعفان و بنیاد مسکن برای تأمین مسکن خانواده های بهزیستی گفت: این بنیاد در کمتر از چهار سال گذشته ۱۲۵۰ میلیارد تومان به سازمان بهزیستی کشور کمک کرده است.

محمدطیب صحرایی استاندار کرمانشاه هم در این مراسم با تقدیر از همکاری نهادهای حمایتی در ساخت مسکن خانوارهای دارای دو معلول گفت: استان کرمانشاه یکی از استان هایی است که در جنگ تحمیلی حق دفاع و مقاومت بر گردن کشور دارد و انتظار داریم که مسئولین کشوری و نهادهای حمایتی نگاه ویژه تری به این استان داشته باشند.

شمس الله خدادادی مدیرکل بنیاد مسکن استان کرمانشاه هم در این مراسم از افتتاح ۴۲ واحد مسکونی خانوارهای دو معلول استان خبر داد و افزود: برای ساخت این واحدها شش میلیارد تومان هزینه شده است.

وی افزود: برای ساخت این واحدها بنیاد مستضعفان برای هر واحد ۱۵ میلیون تومان به صورت بلاعوض، سازمان بهزیستی برای ساخت هر واحد ۱۰ میلیون تومان کمک بلاعوض و انجمن خیرین مسکن ساز برای هرواحد پنج میلیون تومان بلاعوض کمک کرده و ۴۰ میلیون تومان هم تسهیلات مسکن ارزان قیمت به این واحدها اختصاص داده شده است.

خدادادی گفت: ساخت این واحدها هم بصورت رایگان توسط بنیاد مسکن انجام گرفته است.

وی افزود: مساحت این واحد با مشاعات ۸۷ متر و مساحت مفید آن ۶۲ مترمربع است.

به این مطلب امتیاز دهید

ساختمان آنلاین

ساختمان آنلاین، جامع ترین و تخصصی ترین سایت در زمینه صنعت ساختمان است. هدف اصلی این سایت اطلاع رسانی کامل و دقیق اخبار و رویدادها، ارائه آموزش های تخصصی و مورد نیاز این حوزه و معرفی برترین استارت آپ های فعال در حوزه های مختلف این صنعت رو به رشد و گسترده در کشور می‌باشد.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا