اجتماعی

حضور و مشارکت حداکثری در انتخابات یک وظیفه اجتماعی است

دبیر جمعیت خدمتگزاران آبادانی و پیشرفت گفت: سازمان های مردم نهاد در کنار احزاب سیاسی تاثیر گذاری شگرفی بر سیاست های عمومی دارند و تبلور این تاثیر گذاری در مشارکت حداکثری آحاد مردم در انتخابات است.

به گزارش ساختمان آنلاین، «گرد همایی دعوت از آحاد مردم برای مشارکت حداکثری در انتخابات» با حضور دکتر غلامعلی حداد عادل رییس شورای ائتلاف نیروهای انقلاب اسلامی ، علیرضا زاکانی شهردار تهران، پرویز سروری نایب رییس شورای ائتلاف اچنیرپهای انقلاب اسلامی ، احمد صادقی دبیر کل جمعیت خدمتگزاران آبادانی و پیشرفت، مالک شریعتی نماینده مجلس و رییس شورای تحول خواهان انقلاب اسلامی، عزت الله اکبری تالار پشتی نماینده مجلس و رییس کمیسیون صنعت و معدن، اقبال شاکری نماینده مجلس، زهره الهیان نماینده مجلس، احمد علوی عضو شورای شهر تهران و جمع کثیری از شهروندان شرق تهران در مجموعه فرهنگی ورزشی ۵ آذر به همت جمعیت خدمتگزاران آبادانی و پیشرفت برگزار شد‌.

احمد صادقی در این گردهمایی ضمن خیر مقدم به مدعوین گفت: همانطور که مستحضر هستید خدمتگزاران آبادانی و پیشرفت به عنوان یک سازمان مردم نهاد در سطح ملی از ۱۰ سال پیش در حوزه تخصصی مدیریت شهری فعالیت خودش را شروع کرده و چه در زمانی که شهرداری تهران در اختیار نیروهای انقلاب بود و چه در زمان اصلاحات این جمعیت به عنوان یک سمن تخصصی در سطح ملی معین شورا و مطالبه گر مدیریت شهری فعالیت خود را داشته و دارد.

صادقی افزود : سازمان های مردم نهاد بعنوان سازمان های اجتماعی واسط بین افراد و جامعه بزرگتر هستند و نقش واسطه ای در تقویت همبستگی اجتماعی ایفا می کنند.

وی اضافه کرد: ایجاد سازمانهای مردم نهاد در بطن جامعه و مشارکت افراد در آنها ضمن اینکه مانع از خود بیگانگی و جدایی افراد از جامعه می شود فرصت هایی هم برای ابراز وجود و ارایه آزادانه عقاید و تصمیمات برای افراد و گروه ها فراهم می کند بنابراین توجه و تعلق افراد به مسایل عمومی و جمعی افزایش می یابد و باعث همبستگی اجتماعی می شود.

صادقی افزود: نظریه پردازان اجتماعی از اهمیت جایگاه این سازمان ها در جهان مدرن و تاثیر گذاریشان بر سیاست های عمومی سخن گفته اند و لذا بر کسی پوشیده نیست که سمن ها در کنار احزاب سیاسی موجبات دستیابی به توسعه پایدار هستند.

وی ادامه داد: یکی از افق های بلند امامین جامعه رسیدن ایران به توسعه پایدار بوده و هست و پایداری و نهادینه شدن طرح های توسعه مستلزم توجه به نقش سازمان های مردم نهاد در برنامه های اجتماع محور است و مطالبه گری هدف ایجاد تشکل خدمتگزاران آبادانی و پیشرفت بوده است.

دبیر جمعیت خدمتگزاران آبادانی و پیشرفت گفت: در این راستا وظیفه داریم همگام با شورای ائتلاف نیروهای انقلاب اسلامی و با اطاعت امر از ولی امر مسلمین با برپایی گردهمایی های مختلف تا روز برگزاری انتخابات نقش خود را در حضور حداکثری مردم در انتخابات رقم بزنیم.

صادقی ادامه داد: این گردهمایی بخشی از ظرفیت های جمعیت خدمتگزاران آبادانی و پیشرفت است که در تهران و مراکز استانها تمام تلاش خود را در مشارکت حداکثری در انتخابات به کار خواهیم بست.

به این مطلب امتیاز دهید

ساختمان آنلاین

ساختمان آنلاین، جامع ترین و تخصصی ترین سایت در زمینه صنعت ساختمان است. هدف اصلی این سایت اطلاع رسانی کامل و دقیق اخبار و رویدادها، ارائه آموزش های تخصصی و مورد نیاز این حوزه و معرفی برترین استارت آپ های فعال در حوزه های مختلف این صنعت رو به رشد و گسترده در کشور می‌باشد.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا