اجتماعی

ضرورت توجه به دغدغه‌های زیست‌پذیری سکونتگاه‌های مجاور پروژه بزرگراهی شهید شوشتری

زهرا شمس‌احسان عضو شورای اسلامی شهر تهران صبح امروز (یکشنبه) در دویست و یازدهمین جلسه شورا در تذکر پیش از دستور خود با تاکید بر ضرورت توجه به دغدغه‌های زیست‌پذیری سکونتگاه‌های مجاور حوزه‌های اقدام مربوط به پروژه بزرگراهی شهید شوشتری اظهار داشت: عملیات اجرایی پروژه شهید شوشتری از اوایل دهه ۹۰ آغاز شده و پس از چند سال بلاتکلیفی، خوشبختانه در دوره حاضر مدیریت شهری با جدیت در حال پیگیری است.

به گزارش ساختمان آنلاین، شمس‌احسان افزود: بنابر ملاحظاتی از قبیل افزایش عرض معبر، مسائل ایمنی، فنی، مسائل اکولوژیکی و تناسب کاربری‌های مجاور تغییراتی اعم از محتوایی و فرایندی در آن صورت گرفته است.

عضو شورای اسلامی شهر تهران گفت: شکی نیست که این بزرگراه در صورت تکمیل می تواند به عنوان یکی از کمربند‌های جنوبی و شرقی تهران، بار ترافیکی بزرگراه بسیج و مناطق ۱۳، ۱۴ و ۱۵ تهران را به طرز قابل توجهی کاهش دهد.

وی گفت: نظر به مراجعه مکرر شهروندان و بازدید میدانی صورت گرفته در روزهای اخیر، مشخص گردید که کنار گذر در حال احداث بزرگراه شهید شوشتری در مجاورت محله مسعودیه منطقه 15 تقاطع انتهای خیابان شهید فراهانی به علت اجرای این پروژه، حجم بالایی از جابجایی و تخریب درختان را داشته است؛ همچنین علاوه بر آن، تفرجگاه فلسطین تپه (در جوار شرقی این بزرگراه) با چالش قطع شدن تنها دسترسی محلی برای حدود ۳۰۰ خانوار از محدوده همجوار مسعودیه رو به رو خواهد شد به طوری که شهروندان در این زمینه نگرانی‌هایی دارند.

شمس‌احسان گفت: با توجه به ضرورت رسیدگی به وضعیت چالش‌های محیط زیستی و دسترسی‌های فرعی در مجاورت کنار گذر احداثی این بزرگراه، زیست پذیری شهروندان و لزوم اطلاع رسانی و شفافیت درباره این پروژه مهم از شهردار تهران انتظار دارم در این زمینه، تمهیدات مطلوب و کاملاً سازگار با ویژگی های منحصر به فرد حوزه‌های اقدام ترتیب دهد و گزارش مربوطه را به صورت مستند در صحن ارائه کند.

به این مطلب امتیاز دهید

ساختمان آنلاین

ساختمان آنلاین، جامع ترین و تخصصی ترین سایت در زمینه صنعت ساختمان است. هدف اصلی این سایت اطلاع رسانی کامل و دقیق اخبار و رویدادها، ارائه آموزش های تخصصی و مورد نیاز این حوزه و معرفی برترین استارت آپ های فعال در حوزه های مختلف این صنعت رو به رشد و گسترده در کشور می‌باشد.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا